fot. Team Sky

Bardzo niespodziewane informacje napływają z Kolumbii. Według tamtejszej prasy, kolumbijski rząd zastanawia się nad wykupieniem ekipy Sky.

Do bardzo ciekawych informacji doszła gazeta “El Salvador”. Według niej, doszło do bardzo interesującego spotkania pomiędzy Dave’m Brailsfordem i prezydentem Kolumbii Ivanem Duque, którego tematem była przyszłość ekipy Sky. Wiele wskazuje na to, że południowoamerykański rząd jest zainteresowany przejęciem brytyjskiego teamu, zapewniając nie tylko jego dalszą bytność, ale i fantastyczną bazę dla rozwoju kolumbijskiego kolarstwa.

Jak można się spodziewać, stworzenie krajowego zespołu na poziomie World Tour byłoby kapitalnym rozwiązaniem dla dalszego rozwoju kolarstwa w górskim kraju. Cały team miałby oczywiście zostać zbudowany wokół Egana Bernala oraz Ivana Sosy, którzy są już zawodnikami “niebiańskich”.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku Olega Tinkova, może się to okazać jedynie plotką. W każdej z nich jest jednak źdźbło prawdy. Jeśli więc rzeczywiście doszło do spotkania Brailsforda z Duque, możemy w przyszłości spotkać się z największym narodowym projektem ostatnich lat.