fot. CCC Development Team

Pierwszy wyścig sezonu Grand Prix Gazipasa kolarze CCC Development Team zakończyli dwoma miejscami w pierwszej „dziesiątce”. Czwarte i piąte miejsce zajęli Patryk Stosz i Kamil Małecki. 

Trasa sobotniego Grand Prix Gazipasa liczyła 160 kilometrów. Przez pierwsze 60 kilometrów było wiele prób odjazdów, po przejechaniu tego dystansu od peletonu oderwało się trzech zawodników. Wszyscy “Pomarańczowi” pozostali w grupie zasadniczej. Kolarzy nie rozpieszczała pogoda – przez cały wyścig padał deszcz. Peleton trzymał ucieczkę na krótkiej smyczy, po przejechaniu ok. 100 km przewaga harcowników wynosiła 1:20. Na kolejnych kilometrach peleton się podzielił, trójkę uciekinierów ścigała grupa 50 – 60 kolarzy. Było wśród nich 5 zawodników CCC Development Team – Piotr Brożyna, Stanisław Aniołkowski, Michał Paluta, Patryk Stosz i Kamil Małecki.

 Gdy do mety zostało ok. 20 kilometrów, odjazd został skasowany a sytuacja stała się bardziej dynamiczna. Pojawiło się wiele prób odskoków, które były jednak szybko kasowane. Na ostatniej rundzie uformowała się grupa ok. 24 zawodników – byli w niej Patryk Stosz, Piotr Brożyna i Kamil Małecki. Dla Patryka Stosza i Kamila Małeckiego zaprocentowało dwoma miejscami w pierwszej “dziesiątce” – konkretnie 4. i 5.

A już jutro kolarze CCC Development Team pojadą swój drugi wyścig w sezonie. Tym razem czeka na nich trasa o długości 150 km i o łącznej sumie przewyższeń przekraczającej 2300 metrów. Start zaplanowany jest na wybrzeżu miasta Alanya, według książki wyścigu kolarze na samym początku trasy przejadą obok pomnika Ataturka, najważniejszej postaci w nowożytnej historii Turcji. 

Jest szansa, że niedzielny wyścig będzie ciekawy już od pierwszych kilometrów –  kolarze bowiem będą jechać wzdłuż wybrzeża. Jeśli pojawi się wiatr, może dojść do pierwszych przegrupowań. Po ponad 36 km przejechanych wzdłuż morza, trasa zmieni swój charakter na pagórkowaty, a zawodnicy wjadą na pierwszą z trzech rund. Dla tych, którzy myślą o zajęciu wysokiej lokaty, kluczowe będzie trzymanie się z przodu grupy i dynamiczne pokonanie, znajdującego się na rundach, podjazdu. Finisz, podobnie jak start, będzie miał miejsce na wybrzeżu. Ostatnie kilometry kolarze pojadą po płaskim. 

Podobnie jak w sobotę, wyścig pojadą najbardziej doświadczeni zawodnicy CCC Development Team, czyli: Piotr Brożyna, Kamil Małecki, Michał Paluta i Patryk Stosz. Skład uzupełnią debiutanci – Szymon Tracz i Attila Valter. Podobnie jak sobotnia “jednodniówka” niedzielny wyścig też będzie mieć charakter kontrolno – przygotowawczy. 

Nie mogę się doczekać ścigania. Brakuje mi już adrenaliny i nowych sportowych wyzwań. Czuję się pewnie, ponieważ solidnie przepracowałem zimę. Najpierw nabijałem kilometry na Majorce, a w styczniu w Calpe i Benidormie. Będę walczył o jak najlepszy występ. Kluczowy będzie ostatni podjazd, on może podzielić peleton

– mówi Szymon Tracz

To dobry wyścig na początek sezonu. Trasa jest ciekawa, zwłaszcza ta pagórkowata runda. Patrząc na nasz skład – mamy kilka kart, którymi możemy zagrać. Jestem ciekaw, co usłyszymy od naszego dyrektora na odprawie i jaka przypadnie mi rola. Po wymagającym zgrupowaniu w Calpe, treningi, które wykonywałem po powrocie do domu ciężkie były tylko na papierze. Chyba nigdy nie byłem w tak dobrej formie na początku sezonu

– dodaje Atilla Valter.

Wyścig: Grand Prix Alanya UCI 1.2

Skład: Piotr Brożyna, Kamil Małecki, Michał Paluta, Patryk Stosz, Szymon Tracz, Attila Valter

Dyrektor sportowy: Tomasz Brożyna 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments