fot. CCC Development Team

Zaplecze CCC Team, czyli ekipa CCC Development, udaje się na zgrupowanie do Turcji, gdzie odbędzie także kilka startów. W sumie do sezonu 2019 będzie przygotowywało się tam dwunastu kolarzy.

W najbliższy weekend, czyli 9 i 10 lutego CCC Development Team wystartuje odpowiednio w Grand Prix Gazipasa i Grand Prix Antalya. Natomiast w dniach 21-24 lutego młodzi “Pomarańczowi” wezmą udział w etapowym wyścigu Tour of Antalya. W każdym z nich wystartuje sześciu zawodników.

Większość składu na wszystkie wyścigi stanowić będą najstarsi i najbardziej doświadczeni zawodnicy. Uzupełniać go będą kolarze, którzy w tym roku dołączyli do naszej ekipy. Będzie to ich debiut w naszych barwach. Solidnie przepracowaliśmy pierwsze styczniowe zgrupowanie w Calpe. W Turcji chcemy się przekonać, które elementy musimy doszlifować przed majem i czerwcem. To wtedy odbywać się będą najważniejsze dla nas wyścigi w sezonie

– wyjaśnia Tomasz Brożyna, dyrektor sportowy w drużynie CCC Development Team.

Jednym z kolarzy, którzy w Turcji zainaugurują ściganie jest Kamil Małecki, który jednak nie spodziewa się po sobie fajerwerków, bowiem szczyt formy przygotowuje na maj/czerwiec.

Zgrupowanie w Calpe przebiegło po mojej myśli. Ciężko trenowałem i jestem zadowolony z tego, co tam zrobiłem. Jestem w dobrej kondycji, ale ponieważ szczyt formy szykuję na maj, czerwiec, to zdaję sobie sprawę, że na najbliższych wyścigach noga może zapiec trochę mocniej. Zapewniam, że dam z siebie wszystko, ponieważ każdą rywalizację traktuję poważnie

– zadeklarował Małecki.

W Turcji kolarzom będą towarzyszyli fizjoterapeuta, masażysta i dwóch mechaników.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments