fot. Team Sky

Ekipa Sky ogłosiła skład w jakim wystartuje w rozpoczynającym się 6 lutego wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana. Na starcie zobaczymy triumfatora ubiegłorocznej edycji Tour de France, czyli Gerainta Thomasa.

Dla Walijczyka będzie to pierwszy występ od września 2018 roku, kiedy to startował w Tour of Britain. Jednocześnie będzie to także początek przygotowań do obrony tytułu we Francji, gdzie zapewne wraz z Chrisem Froomem Thomas będzie walczył o podtrzymanie zwycięskiej passy Team Sky w Wielkiej Pętli.

Nie można przesądzać jednak, że to Thomas będzie liderem “Niebiańskich” w swoim pierwszym występie w 2019 roku. Na krajowym podwórku o dobry rezultat powinien powalczyć także David de la Cruz i wydaje się, że to właśnie z nim Walijczyk będzie dzielił funkcję lidera grupy. De la Cruz rok temu ukończył Volta a la Comunitat Valenciana na 14. miejscu w klasyfikacji końcowej i zapewne będzie chciał poprawić ten wynik i zbudować sobie dobrą pozycję w oczach szefostwa grupy na dalszą część sezonu.

W składzie Team Sky znaleźli się także Salvatore Puccio, Diego Rosa, Chris Lawless, Ben Swift oraz Ian Stannard.