Michał Kapusta / naszosie.pl

W ubiegłym roku doszło do prawdziwego polowania na dopingowiczów biorących udział w Vuelta a Costa Rica. Teraz jednak kolejni zawodnicy zapłacili za swoje błędy.

Już w styczniu 2018 roku wiele mówiło się o dopingowych doświadczeniach najlepszych zawodników startujących w Vuelta a Costa Rica. Ostatecznie jednak ukaranych zostało zaledwie kilku zawodników, którzy zostali wykreśleni z listy wyników. Teraz, po ponad roku, sytuacja się zmieniła.

W najnowszej decyzji organów antydopingowych nikt nie jest już czysty. Oznacza to, że 12 zawodników, którzy od początku byli podejrzani o stosowanie niedozwolonych środków, otrzyma odpowiednie kary. Jak wiadomo, wśród dwunastki znajdują się zwycięzca – Juan Carlos Rojas oraz trzeci w generalce Cesar Rojas. Co więcej, niewykluczone, że po tegorocznym wyścigu, organizacje antydopingowe zajmą się drugim w 2017 roku Romanem Villalobosem.

Na ten moment oznacza to, że… nie wiadomo, kto wygrał Vuelta a Costa Rica 2017. Póki co triumfatorem jest wspomniany Villalobos. Niewykluczone jednak, że już niedługo tytuł zostanie przydzielony wstępnie czwartemu Efrenowi Santosowi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments