fot. La Tropicale Amissa Bongo

Biniyam Ghirmay z Erytrei wygrał trzeci etap wyścigu La Tropicale Amissa Bongo. Na finiszu wyprzedził Youcefa Reguiguiego i Niccolo Bonifazio, który pokazał liderem.

Podczas trzeciego etapu gabońskiego wyścigu kolarze mieli do pokonania 98 kilometrów. Rywalizacja rozpoczęła się w Leconi i zakończyła we Franceville. W większości teren był płaski. Na trasie znalazły się 3 lotne finisze i 2 premie górskie.

Ucieczkę dnia stworzyło pięciu kolarzy. Byli to: Clovis Kamzong (Kamerun), Jayde Julius (ProTouch), Metkel Eyob (Erytrea), Temesgen Buru (Etiopia) i Abdallah Benyoucef (Algieria). Przewaga odjazdu nie była większa niż półtorej minuty.

Tempo w peletonie dyktowała grupa Direct Energie, mająca lidera Niccolo Bonifaziego. Na samotną akcję z ucieczki zdecydował się Kamzong, który został dogoniony na ponad 5 kilometrów przed metą. Ostatecznie po raz trzeci na tym wyścigu doszło do finiszu z peletonu.

Tym razem po zwycięstwo sięgnął Biniyam Ghirmay. 18-letni Erytrejczyk wyprzedził Youcefa Reguiguiego (Algieria) i Niccolo Bonifaziego (Direct Energie). Włoch jest nadal liderem klasyfikacji generalnej. Ma 14 sekund przewagi nad Sirakiem Tesfomem (Erytrea) i Andre Greipelem (Arkea Samsic).

Wyniki trzeciego etapu (TOP 5):

1. Biniyam Ghirmay (Erytrea)
2. Youcef Reguigui (Algieria)
3. Niccolo Bonifazio (Direct Energie)
4. Lorrenzo Manzin (Vital Concept-B&B Hotels)
5. Andre Greipel (Arkea Samsic)

Klasyfikacja generalna (TOP 5):

1. Niccolo Bonifazio (Direct Energie)
2. Sirak Tesfom (Erytrea)
3. Andre Greipel (Arkea Samsic)
4. Youcef Reguigui (Algieria)
5. Didier Munyaneza (Rwanda)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments