fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Bora-hansgrohe za pośrednictwem mediów społecznościowych zaprezentowała skład na Vuelta a San Juan. Wśród sześciu kolarzy znalazł się Paweł Poljański.

Rafał Majka zmienił swoje plany w stosunku do poprzednich latach i nie wystartuje w Argentynie. Mimo to na starcie Vuelta a San Juan stanie Paweł Poljański. „Zebra” pojedzie w argentyńskiej imprezie po raz drugi. Rok temu zajął 17. miejsce w klasyfikacji generalnej, pomagając Majce.

Na sprinterskich etapach powalczą Peter Sagan i Sam Bennett. Dla nich będzie to pierwszy występ w tym wyścigu. Szczególnie trudno w to uwierzyć w przypadku mistrza Słowacji. Trzykrotny mistrz świata ostatnio wystartował w Santos Tour Down Under. Sagan sięgnął tam po pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Liderem Bora-hansgrohe na klasyfikację generalną powinien być Felix Grosschartner. Skład uzupełniają Erik Baska i Christoph Pfingsten. Wszyscy oprócz Petera Sagana w Argentynie rozpoczną sezon. Vuelta a San Juan 2019 odbędzie się od 27 stycznia do 3 lutego. Rywalizacja składać się będzie z 7 etapów, z dniem przerwy po czwartym etapie.

Skład Bora-hansgrohe na Vuelta a San Juan 2019: Paweł Poljański, Peter Sagan, Christoph Pfingsten, Sam Bennett, Erik Baska, Felix Grosschartner.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments