Fot. Team Sky

David de la Cruz pozytywnie podsumowuje pierwszy sezon w barwach Team Sky. Hiszpan w 2019 roku chce kontynuować swoje postępy. Jego celem będą wyścigi etapowe.

Podczas wyścigu Vuelta a Espana David de la Cruz miał szansę sprawdzić się w roli lidera na klasyfikację generalną. W krajowym wyścigu zajął 15. miejsce. Wcześniej pomógł Chrisowi Froome’owi w zwycięstwie w Giro d’Italia.

nauczyłem się roli lidera w wielkim tourze. była to dla mnie nowość i dobre doświadczenie. przyszedłem do zespołu z celem dobrych wyników na wyścigach etapowych. wiele się nauczyłem. myślę, że pokazało mi to, co zrobić, żeby osiągnąć najwyższy poziom

– powiedział Hiszpan w wywiadzie dla oficjalnej strony Team Sky.

De la Cruz celuje w dobre wyniki także w nowym sezonie. Hiszpan stawia przede wszystkim na wyścigi etapowe, w których się specjalizuje.

nadal chcę się poprawiać. moim głównym celem jest zwycięstwo w wyścigu tygodniowym. w ostatnich latach byłem tego blisko i nadal będę walczyć

– dodaje kolarz z Team Sky.

W poprzednim sezonie de la Cruz zajął 9. miejsce w Paris-Nice, wygrywając ostatni etap. Hiszpański kolarz zapowiedział start we francuskim wyścigu również w tym roku. Oprócz niego we wstępnym składzie Team Sky znaleźli się Michał Kwiatkowski, Egan Bernal i Sebastian Henao.