fot. Team Sky

Ivan Sosa zadebiutuje w barwach Team Sky na rodzinnej ziemi, bo w wyścigu Tour Colombia (12 lutego – 17 lutego). 21-latek powiedział w wywiadzie udzielonym stronie internetowej teamsky.com, że jako neo-pro chce przede wszystkim ciężko trenować i uczyć się, by w przyszłości osiągnąć cel, jakim start w wielkim tourze jako lider. 

Wyścig dookoła Kolumbii rozpocznie się 12 lutego w Medellin.

Oczywiście, jestem bardzo podekscytowany tym startem, ponieważ ściganie w Kolumbii wiele dla mnie znaczy i już dawno tego nie robiłem. Dla kolarza to jest coś bardzo motywującego, gdy widzisz codziennie swoich kibiców wspierających cię i krzyczących: „Dawaj, tak, możesz to zrobić!”

– powiedział Sosa.

21-letni Ivan Sosa po sukcesach w wyścigach Vuelta a Burgos, Sibiu Cycling Tour, Adriatica Ionica Race i Tour de l’Avenir stał się bardzo pożądany na rynku transferowym latem ubiegłego roku. Początkowo był łączony z drużyną Trek-Segafredo, ale ostatecznie trafił do Team Sky.

Myślę, że jest to drużyna, w której wiele mogę się nauczyć. Są tutaj wysoki poziom i najlepsi kolarze na świecie. Co może być lepszego od uczenia się od kogoś takiego? To dobre dla takiego młodego kolarza jak ja

– uważa Ivan Sosa.

Kolumbijczyk przed pierwszym sezonem na poziomie World Tour ma podobne cele, jakie miał jego rodak – Egan Bernal, czyli uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć. Ciekawe zatem, czy pójdzie w jego ślady i przez kilka miesięcy zdoła wyrobić sobie tak dobrą pozycję, by już w drugim sezonie zostać liderem na wielki tour.

Tego jeszcze teraz nie wiadomo, ale pewne jest to, że obecność właśnie Bernala oraz innego Kolumbijczyka – Sebastiana Henao – pomogła Sosie zadomowić się w brytyjskiej ekipie.

Egan bardzo wiele mi pomógł. Muszę mu bardzo podziękować, ponieważ nie jest łatwo zmieniać drużynę na taką, w której nikogo nie znasz. Jednak zarówno on, jak i Sebastian mówili mi, że muszę zachować spokój i wszystko będzie dobrze. Drużyna zaś jest wspaniała, są tutaj mili ludzie i to wszystko pomogło mi się zadomowić w Sky

– powiedział Sosa.

Długoterminowym celem Ivana Sosy jest wystartowanie w wielkim tourze jako lider. Powiedział, że motywuje go to do ciężkiego trenowania. Czerpanie wiedzy od takich zawodników jak Chris Froome, Geraint Thomas czy Michał Kwiatkowski z pewnością go tego przybliży.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments