Fot. Quick-Step Floors

Sezon 2019 jest już tuż za rogiem. Jedną z najmocniejszych ekip w stawce ponownie będzie Deceuninck – Quick Step, który wczoraj oficjalnie ogłosił swój zespół. Szef teamu, Patrick Lefevere liczy, że jego podopieczni ponownie rozbiją bank.

Nie da się ukryć, że sezon 2018 był dla Quick – Stepu wyjątkowy. W sumie cały zespół odniósł aż 73 zwycięstwa, co było więcej niż imponujące. Teraz Patrick Lefevere wierzy, że będzie podobnie, choć z zespołu odeszło kilku ważnych zawodników, takich jak Fernando Gaviria, Laurens De Plus czy Niki Terpstra.

Wygranie ponad 70 wyścigów nie zdarza się często, dlatego też jesteśmy dumni z postawy naszych zawodników. Jednocześnie wierzymy, że nowy rok będzie równie udany. Co ciekawe, możemy osiągnąć już całkowitą granicę 700 zwycięstw, osiągniętych w 17 lat. Teraz przygotowujemy się do nowego rozdziału w naszej działalności, który może być jeszcze lepszy. Wataha ponownie jest odpowiednią mieszanką doświadczenia z młodością, która może przynieść efekty

– powiedział Lefevere na prezentacji zespołu.

W sezonie 2019, ekipę Deceuninck – Quick Step reprezentować będzie 25 zawodników. Wśród nich będą Elia Viviani, Bob Jungels, Enric Mas czy Remco Evenepoel.