Fot. Mitchelton-Scott

Caleb Ewan od nowego sezonu będzie już kolarzem Lotto Soudal. Australijczyk w niezbyt przyjaznej atmosferze pożegnał się z grupą Mitchelton-Scott i został czołowym sprinterem belgijskiej drużyny.

W Lotto Soudal kolarz z Antypodów zastąpi Andre Greipela. Doświadczony Niemiec został kolarzem Arkea Samsic. 24-letni Ewan przejmie od niego rolę najważniejszego sprintera w Lotto Soudal. Filigranowy sprinter jest jednak zadowolony z transferu.

Jestem szczęśliwy, że dołączyłem do tego zespołu. Sprint jest w niej ważny, a tradycja sprinterska jest już tutaj obecna. Atmosfera w zespole jest dobra i czuję się dobrze przed rozpoczęciem nowego sezonu

– przyznał Australijczyk dla Wielerfits.

Caleb Ewan rozpocznie sezon tradycyjnie od mistrzostw Australii. Później wystartuje w kolejnych wyścigach w swoim kraju, czyli Santos Tour Down Under i Cadel Evans Great Ocean Road Race. Następnie sprinter Lotto Soudal pojedzie w UAE Tour, Paris-Nice oraz Milano-San Remo. W tym roku australijski kolarz zajął 2. miejsce w pierwszym monumencie sezonu. Głównym celem Australijczyka będą Wielkie Toury. Chce on wystartować przede wszystkim w Tour de France, a także być może w Giro d’Italia.

Myślę, że mogę pojechać Giro, ale teraz nie jestem tego pewien. Celem na ten sezon jest Tour de France. Zobaczymy, jaką decyzję jeszcze podejmiemy

– dodaje Ewan.

24-latek w tym sezonie miał wystartować w Tour de France. Jednak Mitchelton-Sctt postawił wszystko na klasyfikację generalną, czyli Adama Yatesa. Dlatego też Ewan był rozgoryczony brakiem powołania na Wielką Pętlę.

Kamil Karczmarek