fot. Veranda’s Willems - Crelan Pro Cycling Team

Wszystko wskazuje na to, iż zamieszanie wokół Wouta van Aerta niedługo się zakończy. Prawdopodobnie już 21 grudnia zostanie on zaprezentowany jako zawodnik Jumbo – Visma.

Cała telenowela z trzykrotnym mistrzem świata w przełajach w tle rozpoczęła się już dobre kilka miesięcy temu. Wywołało ją połączenie ekip Verandas Willems oraz Rompot, które zupełnie nie spodobało się Belgowi. Ten od razu postanowił rozwiązać swój kontrakt, lecz dotychczasowy pracodawca nie zamierzał się poddawać. Ostatecznie UCI przyznało rację Belgowi, który od dłuższego czasu jest łączony z ekipą Jumbo – Visma. Wiele wskazuje na to, że już w ciągu kilku najlepszych dni van Aert zostanie zaprezentowany jako pełnoprawny kolarz cyklu World – Tour.

Według holenderskich i włoskich mediów, wszystko ma zostać podane do publicznej wiadomości podczas prezentacji Jumbo – Visma, która została zaplanowana na 21 grudnia. Wówczas oficjalnie telenowela powinna się zakończyć. Niewykluczone jednak, że kontrakt zawodnika wejdzie w życie dopiero po kilku tygodniach. Mimo to nie powinien on pominąć całego sezonu brukowanych klasyków, jednocześnie ze spokojem kończąc sezon przełajowy.