fot. Canyon-SRAM

Francuska kolarka szosowa i przełajowa Pauline Ferrand-Prevot dowiedziała się, co jest przyczyną bólu w lewej nodze i niemożności osiągnięcia pożądanej formy – to endowłóknienie tętnic biodrowych. Zawodniczka Canyon-SRAM będzie musiała przejść operację. 

Endowłóknienie tętnic biodrowych jest rzadko spotykaną przypadłością, ale często wykrywaną u sportowców, a zwłaszcza u kolarzy. Powoduje ona ból w nodze przy dużym wysiłku, ponieważ zniszczeniu ulegają tętnice. Aby ten problem rozwiązać należy przeprowadzić operację. Z podobnym problemem w przeszłości zmagał się amerykański kolarz Joe Dombrowski.

Operacja zostanie przeprowadzona wkrótce i odbędzie się w szpitalu uniwersyteckim w Lyonie. Spodziewamy się, że [Pauline] nie będzie mogła się ścigać przez cztery najbliższe miesiące

– powiedział dr Jacky Maillot, fizjoterapeuta, który zajmuje się Ferrand-Prevot.

Francuska poinformowała o swoich problemach pod koniec listopada. Bardziej martwiła się tym, że nie wie, co jest tego przyczyną niż tym, że nie może się efektywnie ścigać i trenować. Teraz napisała w mediach społecznościowych, że spadł jej kamień z serca.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments