fot. Movistar / Bettiniphoto

Przedstawiciele Movistaru potwierdzili, że młodszy brat Nairo Quintany, Dayer, nie będzie w sezonie 2019 zawodnikiem hiszpańskiej ekipy. 26-latek jest łączony z drużyną funkcjonującą do tej pory pod szyldem Wilier Triestina, której nowy sponsor tytularny nie został jeszcze ogłoszony.

Plotki na temat możliwego rozstania Dayera z zespołem Eusebio Unzue pojawiały się już od dłuższego czasu, a ich powód był prosty – brak wartościowych rezultatów. W ciągu pięciu lat spędzonych w Movistarze 26-letni kolarz odniósł zaledwie trzy zwycięstwa, wszystkie w wyścigach niższej kategorii. Nie był również na tyle wartościowym pomocnikiem, by pozostawić go w drużynie.

Quintana musiał więc szukać nowego pracodawcy, a według włoskich mediów jego wybór padł na prokontynentalny zespół Angelo Citracciego, który funkcjonował dotąd pod nazwą Wilier Triestina – Selle Italia. Ten nazwę nowego sponsora ogłosi dopiero na początku stycznia, lecz jego ciągłość zostanie zachowana. We wtorek UCI ogłosiła przyznanie mu licencji na sezon 2019. Obecnie „ukrywa się” pod nazwą Tharcor.

Największym sukcesem Dayera Quintany jest zwycięstwo na królewskim etapie Tour of Austria z metą na Kitzbueheler Horn w 2014 roku.