fot. BORA - hansgrohe

Nie od dziś Peter Sagan jest znany ze swojego specyficznego języka i podejścia do kolarstwa. Nie inaczej było tym razem. Słowak postanowił bowiem zapewnić, że wcale nie ma zamiaru kończyć kariery.

Jak wiadomo, kilka dni temu, na łamach portalu fiets.nl, ukazała się długa rozmowa z Peterem Saganem, w której napisane zostało, iż zastanawia się on nad zakończeniem kariery po sezonie 2021. Jak się jednak okazuje, sytuacja wygląda zupełnie inaczej, co Słowak postanowił przekazać na poniedziałkowej konferencji prasowej.

To są minusy długich wywiadów. Nie zawsze znaczenie słów usłyszanych przez dziennikarza jest równoznaczne z tym, co odpowiadający ma na myśli i podobnie było też tym razem. Po prostu nie zrozumieliśmy się tak, jak powinniśmy. Nic nie jest pewne. Na ten moment nie chcę kończyć kariery. Zasadniczo o jej zakończeniu pomyślę w momencie, w którym ją zakończę

– powiedział Sagan.

Tym samym fani talentu słowackiego kolarza mogą odetchnąć z ulgą. 28-letni zawodnik wcale nie musi uciekać z szosy po sezonie 2021, ciesząc nasze oczy swoją jazdą przez jeszcze kilka kolejnych lat. Jednocześnie jednak należy pamiętać, że mówimy o Peterze Saganie, który niektóre decyzje potrafi podejmować szybko i z zaskoczenia.