fot. Ślężański Mnich

Piotr Pękala to kolejny zawodnik, który zasili kontynentalną ekipę CCC Development Team w sezonie 2019. Będzie on reprezentował grupę przez kolejne dwa lata.

Gdy dostałem propozycję z CCC Development Team nie zastanawiałem się długo. Będę miał szansę startować w bardzo dobrych wyścigach, z wysoką rangą, w terenie, w którym czuję się najlepiej, czyli w górach. Liczę, że będę mógł zaprezentować na co mnie stać. Grupa sponsorowana przez firmę CCC gwarantuje bardzo dobre warunki do rozwoju i najlepszą obsługę, co dla młodego kolarza jest szczególnie istotne.

Uważam się za górala, co potwierdziłem brązowym medalem Górskich Szosowych Mistrzostw Polski U23 i złotem w juniorach. Byłem też 10. na królewskim etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego, który kończył się długim wzniesieniem i na którym rywalizowałem z elitą. W tym roku startowałem z kadrą w Tour de l’Avenir. Po 10 etapach czułem się stosunkowo dobrze i myślę, że mój organizm stać na to, by jechać długie wyścigi etapowe. Jeśli jestem w dobrej dyspozycji to potrafię też wykręcić przyzwoity wynik w jeździe na czas. Wyścigi dynamiczne, sprinterskie końcówki to moja słabsza strona i wtedy raczej staram się pomagać szybszym kolegom z ekipy

– powiedział Pękala.

W przyszłym sezonie Piotr Pękala skończy 21 lat. W juniorach regularnie stawał na podium mistrzostw Polski w parach i drużynie. Wygrał Szosowe Górskie Mistrzostwa Polski, czasówkę w Wyścigu etapowym Złote Koło, w której pokonał m.in. Szymona Sajnoka, a w generalce uległ tylko Alanowi Banaszkowi. Triumfował też w Ślężańskim Mnichu w Sobótce i dwa razy z rzędu brał udział w mistrzostwach Europy juniorów.

W sezonie 2018, jako drugoroczny orlik został brązowym medalistą mistrzostw Polski U23 (przygrywając tylko z Kamilem Małeckim i Alanem Banaszkiem), był 3.w klasyfikacji młodzieżowej CCC Tour – Grody Piastowskie i 2. w Małopolskim Wyścigu Górskim. Wystąpił też w biało-czerwonych barwach w prestiżowej etapówce Tour de l’Avenir i mistrzostwach świata ze startu wspólnego w Innsbrucku. Całą dotychczasową przygodę z kolarstwem spędził w ekipie KS Pogoń Mostostal Puławy.

Piotr należy do najbardziej wyróżniających się kolarzy młodego pokolenia w naszym kraju. Regularnie reprezentuje Polskę w imprezach mistrzowskich i Pucharu Narodów, więc z pewnością ma warunki do tego, by ścigać się w naszej ekipy development. Jest dobrym góralem, potrafi też jeździć na czas i chcemy by rozwijał się w kierunku wyścigów etapowych

– dodał Piotr Wadecki.