fot. ASO/Pauline Ballet

Kilka dni temu informowaliśmy, iż Romain Bardet zastanawia się nad startem w Giro d’Italia 2019. Dziś dowiedzieliśmy się, że zawodnik postawi jednak wszystko na jedną kartę, przygotowując się jedynie do Tour de France.

Dla lidera ekipy AG2R La Mondiale, start w Tour de France wciąż pozostaje najważniejszym w sezonie. Choć początkowo wydawało się, że góral może spróbować swoich sił w La Corsa Rosa, ostatecznie zawodnik zdecydował wraz z ekipą, iż nie będzie zmieniał swojego kalendarza na sezon 2019.

To bardzo dobrze przemyślana decyzja. Tegoroczna trasa Giro wcale nie pasuje Romainowi

– powiedział szef zespołu, Vincent Lavenu.

Co ważne, podobnego zdania jest sam zawodnik, który jeszcze niedawno poważnie zastanawiał się nad próbą zdobycia dubletu.

Zasadniczo już od ukazania tras obu wyścigów czułem, że start w Giro nie będzie najlepszym pomysłem. Postanowiłem to jednak poważnie rozważyć. Najlepszą okazją do próby zdobycia dubletu był obecny sezon, kiedy między oboma wyścigami był jeden dodatkowy tydzień przerwy. W przyszłym roku równie ważne będą czasówki, które mi praktycznie uniemożliwiłyby walkę

– dodał zawodnik.

Na ten moment nie wiadomo, który z zawodników ekipy AG2R miałby w danej sytuacji przejąć pozycję lidera na La Corsa Rosa.