Fot. UAE Team Emirates

Jak wiadomo, po dwóch latach spędzonych w ekipie UAE Team Emirates, Ben Swift wraca do Team Sky. Jak się okazuje, Brytyjczyk planował ten ruch od pewnego czasu.

Swift od początku kariery był zawodnikiem dobrze czującym się w płaskich oraz nieco trudniejszych finiszach. Na jego koncie znalazło się nawet etapowe zwycięstwo w Tour de Pologne czy drugie miejsce w Milano – Sanremo. W 2016 roku ekipa Sky nie była jednak zadowolona z postawy zawodnika, nie przedłużając z nim kontraktu. Tym samym ostatnie 2 lata Brytyjczyk spędził w ekipie UAE Team Emirates, choć wciąż miał plan wrócić do poprzedniej ekipy.

Każdy wie jaka była sytuacja, kiedy odchodziłem. Sam też potrzebowałem zmiany. Byłem w takim momencie swojej kariery, w którym spróbowanie czegoś nowego było konieczne. Teraz jestem gotów, by wrócić do Team Sky. Liczę, że uda mi się wejść na poziom, który kiedyś prezentowałem

– powiedział Swift.

W ciągu ostatnich dwóch lat, Brytyjczyk najlepszy wynik zanotował podczas wyścigu ze startu wspólnego w ramach mistrzostw świata w Bergen, gdzie był piąty.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments