fot. Polartec-Kometa

Amerykańska firma odzieżowa Polartec zakończyła współpracę z fundacją Alberto Contadora, a co za tym idzie – również z kontynentalną drużyną Polartec-Kometa, która rozpoczęła swoją działalność w grudniu 2017 roku.

Polartec sponsorowała fundację Contadora od 2016 roku, a gdy Hiszpan zdecydował się powołać do życia ekipę trzeciej dywizji, została jej sponsorem tytularnym, wraz z włoskim producentem jedzenia – Kometą.

Drużynę Polartec-Kometa prowadzi Alberto Contador wraz z byłym włoskim kolarzem i jednocześnie swoim przyjacielem – Ivanem Basso. Podczas pierwszego zgrupowania szef firmy Polartec Gary Smith mówił o chęci wspomagania rozwoju profesjonalnych kolarzy i pomagania im w podpisywaniu kontraktów World Tour. Sprinterowi Matteo Moschettiemu udało się przejść do drużyny Trek-Segafredo.

Jesteśmy głęboko wdzięczni firmie Polartec za zaufanie, jakim nas obdarzyła przez ostatnie lata. Możliwość współpracy z Garym Smithem oraz ze wszystkimi pozostałymi była dla mnie wspaniała. To, co zaczęło się pewnego dnia w Bormio, o czym mówiliśmy “dobrze, jeśli pewnego dnia będziemy w stanie to zrobić”, przerodziło się w rzeczywistość. On uwierzył w nasz projekt, a jego środki finansowe były kluczowe w jego konsolidacji i rozwoju. Jestem pewien, że nasze drogi w przyszłości ponownie się skrzyżują

– powiedział Francisco Javier Contador, menedżer fundacji i jednocześnie brat Alberto.