fot. Mitchelton-Scott

Obie poczyniły postępy i obie mają wielkie apetyty na więcej – męska i damska drużyna Mitchelton-Scott zamknęły składy na sezon 2019. Będą liczyły odpowiednio dwudziestu pięciu i dziesięciu zawodników. 

Męska drużyna Mitchelton-Scott

Zarejestrowana w Australii drużyna Mitchelton-Scott ma za sobą jeden z najlepszych sezonów w swojej historii. W sumie jej kolarze zdobyli 38 zwycięstw, w tym 17 na poziomie World Tour, sześć triumfów etapowych w wielkich tourach i jeden w klasyfikacji generalnej – Vuelta a Espana (Simon Yates).

W sezonie 2019 celem Mitchelton-Scott ponownie będą trzytygodniowe wyścigi, a także flamandzkie i ardeńskie klasyki.

W przyszłym roku chcemy kontynuować nasze pasmo sukcesów w wielkich tourach, ale klasyki także są naszym celem. Mamy grupę kolarzy, którzy są w stanie wygrywać we flamandzkich i ardeńskich wyścigach jednodniowych. Miniony sezon był dla nas jednym z najlepszych w naszej historii, dlatego w kolejny rok wejdziemy z solidną dawką pewności siebie i wiary w nasze możliwości

– powiedział szef drużyny Mitchelton-Scott, Matt White.

Ekipa Mitchelton-Scott będzie liczyła w sezonie 2019 dwudziestu pięciu kolarzy, w tym siedmiu nowych. Dwóch z nich – Brent Bookwalter (34 l.) i Tsgabu Grmay (27 l.) – są najbardziej doświadczonymi z nowo przybyłych, a pięciu pozostałych – Edoardo Affini, Nick Schultz, Callum Scotson, Dion Smith oraz Robert Stannard mieszczą się w granicy 25 lat.

Z naszej drużyny odeszło kilku doświadczonych zawodników, ale zawsze przychodzi  moment na przeorganizowanie. Ponadto nasz zespół znajduje się w fazie budowania. Myślimy bowiem o przyszłości oraz o długoterminowych celach, które wyznaczamy sobie obok tych krótkoterminowych

– wyjaśnił White.

W sumie w 2019 roku w drużynie Mitchelton-Scott będzie ścigało się dziesięciu Australijczyków, piętnastu kolarzy innych narodowości (trzech Nowozelandczyków, dwóch Brytyjczyków, dwóch Włochów, jeden Kolumbijczyk, jeden Etiopczyk, jeden Duńczyk, jeden Południowoafrykańczyk, jeden Słoweniec, jeden Hiszpan, jeden Szwajcar i jeden Amerykanin).

Najmłodszym kolarzem ze składu jest Robert Stannard (20 l.), zaś najstarszym Michael Albasini (37 l.). Średnia wieku wynosi prawie 28 lat. Do statystyki tej nie był wzięty pod uwagę Mathew Hayman, który po wyścigu Tour Down Under zakończy karierę.

Skład męskiej drużyny Mitchelton-Scott na sezon 2019:

Edoardo Affini (ITA, 22) – nowo pozyskany
Michael Albasini (SUI, 37)
Jack Bauer (NZL, 33)
Sam Bewley (NZL, 31)
Brent Bookwalter (USA, 34) – nowo pozyskany
Esteban Chaves (COL, 28)
Luke Durbridge (AUS, 27)
Alex Edmondson (AUS, 24)
Tsgabu Grmay (ETH, 27) – nowo pozyskany
Jack Haig (AUS, 25)
Lucas Hamilton (AUS, 22)
Michael Hepburn (AUS, 27)
Damien Howson (AUS, 26)
Daryl Impey (RSA, 33)
Chris Juul-Jensen (DEN, 29)
Cameron Meyer (AUS, 30)
Luka Mezgec (SLO, 30)
Mikel Nieve (SPA, 34)
Nick Schultz (AUS, 24) – nowo pozyskany
Callum Scotson (AUS, 22) – nowo pozyskany
Dion Smith (NZL, 25) – nowo pozyskany
Robert Stannard (AUS, 20) – nowo pozyskany
Matteo Trentin (ITA, 29)
Adam Yates (GBR, 26)
Simon Yates (GBR, 26)

Damska drużyna Mitchelton-Scott:

Żeńska wersja drużyny Mitchelton-Scott, mająca za sobą zdecydowanie najlepszy sezon w historii, również zamknęła skład na kolejny sezon. Będzie on liczył dziesięć zawodniczek, w tym dwie nowe – Grace Brown oraz Moniek Tenniglo.

Myślę, że skład naszej drużyny jest odpowiednio różnorodny, a dziewczyny znają swoje możliwości. Dwie nowe zawodniczki doskonale wpasowały się w nasz zespół i stanowią jego wzmocnienie. Nasze największe wyzwanie stanowią wyścigi czysto sprinterskie, w których udowodniliśmy już, że potrafimy dobrze rozprowadzać i wygrywać kilkoma zawodniczkami

– powiedział dyrektor sportowy damskiej drużyny Mitchelton-Scott, Martin Vestby.

Większość w składzie stanowią Australijki – siedem, ale są także dwie Holenderki i jednak Nowozelandka. Najmłodsza jest Alexandra Manly (22 l.), zaś najstarsza Annemiek van Vleuten (36 l.). Średnia wieku wynosi prawie 29 lat.

Skład damskiej drużyny Mitchelton-Scott na sezon 2019:

Jessica Allen – (AUS 25)
Grace Brown – (AUS, 26) – nowo pozyskana
Gracie Elvin – (AUS 30)
Lucy Kennedy – (AUS 30)
Alexandra Manly – (AUS 22)
Sarah Roy – (AUS 32)
Amanda Spratt – (AUS 31)
Moniek Tenniglo – (NED 30) – nowo pozyskana
Annemiek van Vleuten – (NED 36)
Georgia Williams – (NZL 25)