fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Po 10 sezonach spędzonych w ekipie Sunweb (wcześniej Argos i Skill – Shimano), Simon Geschke zdecydował się zmienić barwy i przejść do ekipy CCC. Niemiec opowiedział już o swoich wstępnych planach.

Ostatnie lata stały dla Niemca pod znakiem pomocy Tomowi Dumoulin. Dla doświadczonego brodacza, zmiana roli z pewnością będzie czymś, do czego będzie musiał się porządnie przyzwyczaić.

Zmiana kalendarza w przyszłym sezonie z pewnością nie będzie dla mnie specjalnie oczywista. Jednocześnie muszę przyznać, że zeszłoroczny Tour de France był dla mnie wyjątkowy. Pojechałem niezwykle równo i choć nie zrobiłem nic wyjątkowego, mogę powiedzieć, że byłem w najwyższej dyspozycji

– powiedział Geschke w rozmowie z radsport-news.com.

Jak się okazuje, doświadczony Niemiec myślał o pozostaniu w ekipie Sunweb. Problemem okazały się jednak negocjacje, które były kompletnym niewypałem.

Negocjacje od początku szły bardzo powoli, bo trwały aż do Tour de France. Podczas drugiego dnia przerwy dowiedziałem się jednak, że nie ma już dla mnie żadnej oferty. Postanowiłem wybrać więc jedną z najciekawszych alternatyw. Nie mam żalu do poprzedniej ekipy. Wierzę, że ta zmiana była mi potrzebna

– dodał Niemiec.

Póki co nie wiadomo jakie zadania swojemu nowemu zawodnikowi powierzą Jim Ochowicz i Piotr Wadecki. Wiele jednak wskazuje, że Geschke będzie jednym z liderów na pagórkowate wyścigi jednodniowe.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments