Ekipa Cofidis zamknęła dziś skład na sezon 2019. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, nowym zawodnikiem „czerwonych” został Natanael Berhane.

27-letni Erytrejczyk w nowym zespole zastąpi swojego rodaka Daniela Teklehaimanota, któremu skończył się roczny kontrakt. Dla solidnego górala będzie to powrót do Francji, bowiem na początku swojej kariery reprezentował barwy ekipy Europcar, znanej teraz jako Direct Energie.

Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, bo bardzo chciałem wrócić do Francji, gdzie zaczynałem swoją karierę. Cofidis był jednym z zespołów, do których chciałem dołączyć, więc ani chwili nie zastanawiałem się nad złożeniem podpisu. Mój nowy zespół pokazywał już, że jest silny i jestem pewien, że będzie tak dalej. Jako zawodnik dobrze czujący się w każdym terenie, będę jednym z czołowych pomocników, lecz także dostanę kilka szans jazdy na własne konto. Jedno jest pewne – dam z siebie absolutnie wszystko

– powiedział Berhane.

Entuzjazm zawodnika z Erytrei podziela też menadżer zespołu, Cedric Vasseur.

Kiedy planowałem przyszły sezon, chciałem podnieść poziom sportowy naszego zespołu. To właśnie dlatego skupialiśmy się na kontraktowaniu zawodników z World Touru. Natanael pokazał, że wniesie dużo dobrego w każdym terenie. Wiemy też, że możemy na niego liczyć, jeśli przekażemy mu rolę lidera. W sumie mamy w zespole 28 silnych zawodników z ośmiu różnych państw, co może być bardzo niebezpieczną mieszanką

– powiedział Francuz.

W porównaniu z ubiegłym sezonem, w ekipie Cofidis jeździć będzie siedmiu innych, nowych zawodników. Mowa tu o Jasperze Hansenie, Pierre-Luc Perichonie, Zico Waeytensie, Darwinie Atapumie, Filippo Fortinie, Marco Mathisie oraz Damianie Touze.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments