W wieku 36 lat zmarł Jonathan Cantwell, były kolarz zawodowy, członek m.in. ekipy Saxo-Tinkoff.

Cantwell był przyzwoitym sprinterem pochodzącym z Australii. Niestety nie udało mu się zrobić wielkiej kariery, co spowodowało, że po sezonie 2014 postanowił ją zakończyć. Na liście jego największych sukcesów znajdziemy m.in. dwa zwycięstwa etapowe w Herald Sun Tour, drugie miejsce w Worlds Port Classic czy czwarte w mistrzostwach Flandrii.

Co ważne dla każdego kolarza, w czasach jazdy w ekipie Saxo Bank, w 2012 roku Cantwell ukończył wyścig Tour de France. Choć w klasyfikacji generalnej zajął odległe, 137. miejsce, Australijczyk na czwartym etapie zajął wysokie, szóste miejsce.

Rodzina i przyjaciele zawodnika nie podali dokładnej przyczyny śmierci. Wiadomo jedynie, że życie byłego kolarza trwało zdecydowanie zbyt krótko.

Poprzedni artykułDavide Cimolai ma wzmocnić sprinterski potencjał Israel Cycling Academy