UCI

Także ekipa Hagens Berman Axeon buduje skład na sezon 2019. Dziś nowym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Axela Merckxa został Jakob Egholm.

Egholm jest 20-letnim Duńczykiem, który ma już za sobą jazdę w zespołach trzeciej dywizji. Na jego koncie znajdują się bowiem m.in. starty w teamie Giant – Castelli czy Virtu. W tym czasie udało mu się zanotować jeden wielki sukces – wygrać mistrzostwa świata juniorów ze startu wspólnego w Doha. Co też warto wspomnieć, Egholm jest z zawodnikiem z przeszłością w kolarstwie górskim.

Myślę, że dzięki mojej przeszłości jako zawodnika kolarstwa górskiego, radzę sobie w każdym terenie. Myślę, że to moja największa zaleta. Jednocześnie dzięki temu jestem zawodnikiem, który będzie mógł walczyć o czołowe miejsca w wielu różnych wyścigach, a także skutecznie pomagać kolegom. Liczę, że dzięki mnie ekipa Hagens Berman Axeon będzie jeszcze lepsza

– powiedział Egholm.

Póki co nie wiadomo jak długi kontrakt podpisał młody Duńczyk. Przed nim, amerykański zespół wzmocnił wielki czeski talent, Karel Vacek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments