fot. ZIS Kraków

We wtorek 30 października w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyło się coroczne spotkanie zawodników WLKS Krakus Swoszowice z prezydentem Krakowa – Jackiem Majchrowskim. Wziął w nim udział również kolarz drużyny BORA-hanshrohe Rafał Majka. 

Cieszy fakt, że dla władz Krakowa kolarstwo jest istotną dyscypliną sportu, którą chcą wspierać. Świadczą bowiem o tym spotkania prezydenta z zawodnikami Krakusa Swoszowice, które stały się już tradycją. Tym razem Jacek Majchrowski przekazał klubowi dwa wyczynowe rowery i dwa koła przeznaczone do rowerów używanych w jeździe na czas.

Chciałbym podkreślić, że kolarstwo jest jedną z dyscyplin sportowych, na które Kraków stawia. I nie jest to kwestia związana z Tour de Pologne organizowanym wspólnie  z Czesławem Langiem, choć trzeba podkreślić, że wyścig jest pięknie pokazywany w telewizji. Stawiamy przede wszystkim na pracę z młodzieżą. Nie finansujemy sportu zawodowego, jedynie sport młodzieżowy. Klub ze Swoszowic świetnie spełnia ten warunek. Wychowuje przy tym świetnych zawodników, czego pan Rafał Majka jest znakomitym przykładem

– powiedział Jacek Majchrowski, którego cytuje oficjalna strona internetowa Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Rafał Majka podziękował prezydentowi Krakowa za wspieranie jego macierzystego klubu i w ramach wdzięczności przekazał mu koszulkę drużyny BORA-hansgrohe.

Jeśli będą ostro trenować i dawać z siebie wszystko, a przede wszystkim, jeśli będą wytrwali, to będą tam, gdzie ja teraz jestem

– powiedział Rafał Majka Telewizji Kraków.


W kuluarach dziennikarze próbowali „podpytać” „Zgreda” o plany startowe na przyszły rok, ale dwukrotny zwycięzca klasyfikacji górskiej w Tour de France na razie wyraził jedynie chęć udziału w Tour de Pologne, który to wyścig wygrał w 2014 r.

Poprzedni artykułAlexander Kristoff o swojej roli w UAE Team Emirates
Następny artykułOwain Doull nadal w ekipie Sky
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments