fot. Freddy Guerin / Directvelo

Ekipa Cofidis ogłosiła w środę podpisanie dwuletniej umowy z Emmanuelem Morinem. 23-letni francuz od sierpnia był stażystą w zespole Cedrica Vasseura.

Morin na staż trafił z mającej bardzo długie tradycje ekipy Sojasun Espoir – ACNC. W barwach Cofidisu wystąpił m.in. w Tour du Limousin (2.1), Grand Prix de Wallonie oraz Sparkassen Muensterland Giro (oba 1.HC). Zdecydowanie najlepiej spisał się w pierwszym z wymienionych, gdzie jechał bardzo aktywnie i miał spory wkład w triumf w klasyfikacji generalnej Nicolasa Edeta.

Vasseur docenił wysiłki zawodnika i postanowił związać się z nim dwuletnią umową. Wydaje się, że Morin może być cennym uzupełnieniem składu i z czasem stać się ważnym pomocnikiem największych gwiazd ekipy.

Ciekawostką jest fakt, że kolarz ten treningi na szosie rozpoczął bardzo późno – w wieku 19 lat. Przez pierwsze dwa sezony związany był z U.S.Saint-Herblain, skąd trafił w 2017 roku do Sojasun Espoir. W całej dotychczasowej karierze odniósł jedenaście zwycięstw, lecz żadnego w gronie zawodowców.

W składzie Cofidisu na sezon 2019 jest jak na razie 24 zawodników. Najjaśniejszymi gwiazdami powinni być doświadczony Jesus Herrada, Julien Simon oraz Nacer Bouhanni.