fot. Team Sky

Zwycięzca II edycji wyścigu Tour of Guangxi Gianni Moscon (Team Sky) zapowiedział debiut w wyścigu Giro d`Italia. Najprawdopodobniej wystąpi tam w roli łowcy etapów. 

Moscon ujawnił tę informację udzielając wywiadu po zakończeniu wyścigu Tour of Guangxi. Mistrz Włoch w jeździe indywidualnej na czas będzie walczył we Włoszech raczej o etapy niż grał rolę lidera drużyny.

Ponownie wystartuję we wszystkich klasykach aż do Paryż-Roubaix, a później w planie jest Giro. Bardzo chcę wystartować w tym wyścigu i być w nim w dobrej formie. Będzie to trudne po klasykach, ale spróbuję powalczyć o etapy. Nie wiem jeszcze, kto będzie liderem [Sky] w Giro. Nie sądzę, bym był to ja, ponieważ nie jestem jeszcze na to gotowy

– powiedział Gianni Moscon.

24-letni Gianni Moscon został powołany do tej pory na dwa wielkie toury – Vuelta a España 2017, który ukończył na 27. pozycji i pomógł zdobyć czerwoną koszulkę Chrisowi Froome`owi, oraz na Tour de France 2018, który zakończył po piętnastym etapie za uderzenie kolarza Fortuneo-Samsic – Elie Gesberta.

Po powrocie z trwającej pięć tygodni kary, nałożonej przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI), odniósł zwycięstwa w Coppa Agostoni i Giro della Toscana. Zajął również piątą lokatę w mistrzostwach świata w Innsbrucku. Wysoką formę podtrzymał do chińskiej „etapówki”, pieczętując zwycięstwo na czwartym etapie z metą na wzniesieniu Nongla.

Jest to jego pierwsze zwycięstwo w wyścigu etapowym rangi World Tour. W 2016 roku także zwyciężył w kilkudniowym wyścigu, ale był to niżej notowany Arctic Race of Norway.

W tej ostatniej części sezonu miałem szansę powalczyć o własne zwycięstwa. Miałem pełne wsparcie drużyny, dzięki któremu mogłem je odnieść

– zakończył Moscon.

Włoch zapytany, w jaki sposób zamierza uczcić zwycięstwo w Tour of Guangxi, odpowiedział, że zje pizzę, wypije szampana i będzie świętował wspólnie z kolegami z zespołu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments