Jak informowaliśmy Państwa kilka dni temu, według nieoficjalnych informacji, Michał Paluta miał zasilić szeregi młodzieżowej ekipy CCC. Dziś słowa te znalazły potwierdzenie.

Paluta to jeden z najlepszych polskich kolarzy młodego pokolenia, który potrafił już notować solidne rezultaty w wyścigach zagranicznych. Teraz jednak przyjdzie mu spędzić co najmniej rok w młodzieżowej drużynie CCC.

W ubiegłym sezonie Michał nie zanotował indywidualnie wielu czołowych lokat, ale nie oznacza to, że był to zły rok w jego wykonaniu. Wręcz przeciwnie. W każdym wyścigu dawał on z siebie wszystko na rzecz lidera zespołu, jeździł mądrze i poświęcał się dla ekipy. Zaowocowało to m.in. powołaniem na Tour de Pologne, gdzie przez kilka dni wiózł koszulkę najlepszego górala. W CCC Development Team będzie mógł dalej się rozwijać i będzie miał więcej okazji, by jechać w roli lidera. Wierzymy, że wywiąże się z niej bardzo dobrze

– powiedział Piotr Wadecki.

Z jednej strony przedłużyłem kontrakt z ekipą CCC, ale z drugiej będzie to nowe doświadczenie, bo od przyszłego roku zmienia się profil drużyny. Będąc w CCC Development Team, bezpośrednim zapleczu grupy worldtourowej będziemy mieli rewelacyjne warunki do kontynuowania rozwoju oraz walczenia o angaż do CCC Team. Taki właśnie jest mój cel na przyszły rok.

Będąc jednym z bardziej doświadczonych zawodników w zespole development będę chciał dzielić się wiedzą z młodszymi zawodnikami, ale również sam będę zbierał kolejne doświadczenia. Jeśli będę miał możliwość bycia jednym z liderów drużyny podczas wyścigów, będę chciał to wykorzystać i mam nadzieje, że uda mi się w przyszłym sezonie podnosić na mecie ręce do góry w geście zwycięstwa. Jestem bardzo zmotywowany, aby walczyć o najlepsze wyniki, lecz jeśli będzie trzeba pomóc kolegom z ekipy to dam z siebie jak zawsze 100%.

Cieszę się ze zostaję w rodzinie CCC i jestem bardzo wdzięczny naszemu sponsorowi, Panu Dariuszowi Miłkowi za możliwość reprezentowania CCC Development Team w sezonie 2019 mimo, że nie jestem już zawodnikiem U23.  W 2019 „jedziemy po więcej”!

– dodał sam zainteresowany.

Według oficjalnej listy, Paluta jest drugim zawodnikiem z kontraktem w CCC Development Team. Wcześniej ekipa potwierdziła podpisanie umowy z Szymonem Traczem.