Kolarka torowa i szosowa Lotte Kopecky oraz mistrzyni Belgii Annelies Dom zostają w drużynie Lotto Soudal Ladies, która zamknęła skład na sezon 2019. W sumie będzie on liczył trzynaście zawodniczek.

Lotte Kopecky łączy starty w Pucharze Świata na torze z występami na szosie. Na początku sezonu zajęła miejsca w pierwszej dziesiątce w dwóch wyścigach klasycznych – Dwars door de Westhoek i Diamond Tour. Następnie została wicemistrzynią Belgii w jeździe na czas, natomiast w Lotto Belgium Tour wygrała etap i była trzecia w klasyfikacji generalnej.

Wśród czterech nowych zawodniczek, które będą ścigały się w kobiecej ekipie Lotto, znalazły się dwie bardzo interesujące. Pierwsza z nich to pochodząca z Wietnamu 21-letnia Thi That Nguyen, która wygrała w tym sezonie wyścig Dwars door de Westhoek. Druga to już 37-letnia mistrzyni świata w Gran Fondo w kategorii wiekowej 35-40 lat Marie Dessart. Ponadto debiut zanotują 23-letnia Holenderka Danique Braam (finiszowała w top 10 w poprzednich dwóch edycjach Omloop van de IJsseldelta i 7-Dorpenomloop Aalburg) oraz 30-letnia Brytyjka Dani Christmas.

Drużyna Lotto Soudal Ladies dla kolarek do lat 23 będzie składała się z tria Emke De Keyser, Julie Roelandts, Cameron Vandenbroucke.

Pełny skład Lotto Soudal Ladies na sezon 2019: Danique Braam, Alana Castrique, Dani Christmas, Demi de Jong, Marie Dessart, Annelies Dom, Chantal Hoffmann, Lotte Kopecky, Puck Moonen, Thi That Nguyen, Julie Van De Velde, Kelly Van den Steen oraz Fenna Vanhoutte.

Poprzedni artykułSam Bennett ponownie powalczy w Giro d’Italia?
Następny artykułTour of Guangxi 2018: Groenewegen pierwszym liderem
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.