fot. LottoNL - Jumbo

Dylan Groenewegen (LottoNL – Jumbo) wygrał pierwszy etap i został liderem wyścigu w Chinach.

Ostatnia impreza rangi World Tour rozpoczęła się dzisiaj w Chinach. Po raz drugi w historii kolarze walczą o prymat w Gree-Tour of Guangxi. Pierwszy etap liczył ponad 107 kilometrów i rozgrywany był na rundach wokół Beihai. Po drodze na kolarzy czekały trzy lotne premie i dwa łatwe podjazdy.

 

Po 15 kilometrach rywalizacji z peletonu odjechali:  Silvan Dillier (Ag2r La Mondiale), Andrey Grivko (Astana), Jay Thomson (Dimension Data), Marco Haller (Katusha), Pavel Sivakov (Sky), Yousif Mirza (UAE Team Emirates).

Już na pierwszej górskiej premii wygranej przez Dilliera czołówka uszczupliła się do trzech kolarzy. Oprócz Szwajcara na czele kręcili jeszcze Grivko i Mirza. Peleton prowadzony głównie przez ekipy Groupama – FDJ i LottoNL – Jumbo kontrolował sytuację i nie pozwolił, aby ucieczka miała więcej niż minutę przewagi.

Ucieczka przeszła do historii na 20 kilometrów przed metą. Na drugim dzisiaj podjeździe zaatakowali Gianni Moscon (Sky) i Peter Kennaugh (BORA – hansgrohe). Ta dwójka szybko uzyskała kilkanaście sekund przewagi, ale duża grupa nie próżnowała i dogoniła harcowników po kilku kilometrach pościgu.

Zgodnie z oczekiwaniami o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Najszybszy okazał się Dylan Groenewegen (LottoNL – Jumbo), dla którego to już 14. triumf w tym sezonie.

Drugi był Max Walscheid (Team Sunweb), a trzeci Fabio Jakobsen (Quick – Step Floors).

Wyniki pierwszego etapu:

1 GROENEWEGEN Dylan Team LottoNL-Jumbo 40 35 2:21:45
2 WALSCHEID Max Team Sunweb 15 20 ,,
3 JAKOBSEN Fabio Quick-Step Floors 6 12 ,,
4 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 9 ,,
5 TRENTIN Matteo Mitchelton-Scott 7 ,,
6 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data 5 ,,
7 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 3 ,,
8 STUYVEN Jasper Trek – Segafredo 2 ,,
9 WOUTERS Enzo Lotto Soudal 1 ,,
10 VENTURINI Clément AG2R La Mondiale ,,
11 MINALI Riccardo Astana Pro Team ,,
12 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale ,,
13 BARBERO Carlos Movistar Team ,,
14 KUZNETSOV Vyacheslav Team Katusha – Alpecin ,,
15 ROELANDTS Jürgen BMC Racing Team ,,
16 BASSO Leonardo Team Sky ,,
17 DUVAL Julien AG2R La Mondiale ,,
18 BIERMANS Jenthe Team Katusha – Alpecin ,,
19 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo ,,
20 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team ,,
21 POLANC Jan UAE-Team Emirates ,,
22 MOSCON Gianni Team Sky ,,
23 VAN DEN BERG Julius Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
24 BERHANE Natnael Team Dimension Data ,,
25 HOULE Hugo Astana Pro Team ,,
26 BERNARD Julien Trek – Segafredo ,,
27 CHERNETSKI Sergei Astana Pro Team ,,
28 MCLAY Daniel Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
29 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates ,,
30 DUNBAR Eddie Team Sky ,,
31 DOULL Owain Team Sky ,,
32 GRIVKO Andrey Astana Pro Team ,,
33 DILLIER Silvan AG2R La Mondiale ,,
34 MEZGEC Luka Mitchelton-Scott ,,
35 SCHACHMANN Maximilian Quick-Step Floors ,,
36 ARASHIRO Yukiya Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
37 KÜNG Stefan BMC Racing Team ,,
38 BOARO Manuele Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
39 DE VREESE Laurens Astana Pro Team ,,
40 FENG Chun Kai Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
41 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe ,,
42 SEIGLE Romain Groupama – FDJ ,,
43 GILBERT Philippe Quick-Step Floors ,,
44 DOWSETT Alex Team Katusha – Alpecin ,,
45 GROSSSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe ,,
46 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal ,,
47 EISEL Bernhard Team Dimension Data ,,
48 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
49 MERTZ Rémy Lotto Soudal ,,
50 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott ,,
51 SÁNCHEZ Luis León Astana Pro Team ,,
52 QUINTANA Dayer Movistar Team ,,
53 FERNÁNDEZ Rubén Movistar Team ,,
54 KRAGH ANDERSEN Søren Team Sunweb ,,
55 SIVAKOV Pavel Team Sky ,,
56 GONÇALVES José Team Katusha – Alpecin ,,
57 DEVENYNS Dries Quick-Step Floors ,,
58 VILLELLA Davide Astana Pro Team ,,
59 ARCAS Jorge Movistar Team ,,
60 ARMÉE Sander Lotto Soudal ,,
61 MARTIN Tony Team Katusha – Alpecin ,,
62 NAESEN Lawrence Lotto Soudal ,,
63 DOMONT Axel AG2R La Mondiale ,,
64 URÁN Rigoberto Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
65 ARU Fabio UAE-Team Emirates ,,
66 CARTHY Hugh Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
67 AGNOLI Valerio Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
68 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe ,,
69 SWIFT Ben UAE-Team Emirates ,,
70 ANACONA Winner Movistar Team ,,
71 WANG Meiyin Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
72 VERONA Carlos Mitchelton-Scott ,,
73 GESCHKE Simon Team Sunweb ,,
74 VISCONTI Giovanni Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
75 PARET-PEINTRE Aurélien AG2R La Mondiale ,,
76 PERNSTEINER Hermann Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
77 VAN HOECKE Gijs Team LottoNL-Jumbo ,,
78 VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale ,,
79 THOMSON Jay Robert Team Dimension Data ,,
80 MAGNUSSON Kim Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
81 DLAMINI Nic Team Dimension Data ,,
82 HANSEN Adam Lotto Soudal ,,
83 TUSVELD Martijn Team Sunweb ,,
84 MEYER Cameron Mitchelton-Scott ,,
85 MULLEN Ryan Trek – Segafredo ,,
86 POWLESS Neilson Team LottoNL-Jumbo ,,
87 VANHOUCKE Harm Lotto Soudal ,,
88 KUSS Sepp Team LottoNL-Jumbo ,,
89 KENNAUGH Peter BORA – hansgrohe ,,
90 NARVÁEZ Jhonatan Quick-Step Floors ,,
91 VAN HOOYDONCK Nathan BMC Racing Team ,,
92 CAVAGNA Rémi Quick-Step Floors ,,
93 FRAME Alex Trek – Segafredo ,,
94 HALLER Marco Team Katusha – Alpecin ,,
95 MARTINELLI Davide Quick-Step Floors ,,
96 BONO Matteo UAE-Team Emirates ,,
97 LÓPEZ David Team Sky ,,
98 DANIEL Gregory Trek – Segafredo ,,
99 BETANCUR Carlos Movistar Team ,,
100 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe ,,
101 SCOTSON Miles BMC Racing Team ,,
102 DOUGALL Nic Team Dimension Data ,,
103 DEBESAY Mekseb Team Dimension Data ,,
104 HOFSTEDE Lennard Team Sunweb ,,
105 SCHÄR Michael BMC Racing Team ,,
106 PLANCKAERT Baptiste Team Katusha – Alpecin ,,
107 HAGA Chad Team Sunweb ,,
108 KÄMNA Lennard Team Sunweb ,,
109 ROOSEN Timo Team LottoNL-Jumbo ,,
110 RAST Grégory Trek – Segafredo 0:16
111 KLUGE Roger Mitchelton-Scott ,,
112 VANMARCKE Sep Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:22
113 JANSEN Amund Grøndahl Team LottoNL-Jumbo 0:26
114 BAŠKA Erik BORA – hansgrohe ,,
115 TROIA Oliviero UAE-Team Emirates 0:29
116 BEWLEY Sam Mitchelton-Scott 0:38
117 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ 0:41
118 LE GAC Olivier Groupama – FDJ 0:42
119 PORTE Richie BMC Racing Team 1:13
120 CLARKE Will Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
121 EENKHOORN Pascal Team LottoNL-Jumbo 1:34
122 ARMIRAIL Bruno Groupama – FDJ 1:41
123 MIRZA Yousif UAE-Team Emirates ,,
124 DIBBEN Jonathan Team Sky 6:31

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 GROENEWEGEN Dylan Team LottoNL-Jumbo 6 2:21:35
2 DILLIER Silvan AG2R La Mondiale 0:02
3 WALSCHEID Max Team Sunweb 0:04
4 JAKOBSEN Fabio Quick-Step Floors 0:06
5 GRIVKO Andrey Astana Pro Team ,,
6 HALLER Marco Team Katusha – Alpecin 0:07
7 THOMSON Jay Robert Team Dimension Data 0:09
8 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 0:10
9 TRENTIN Matteo Mitchelton-Scott ,,
10 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data ,,
11 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ ,,
12 STUYVEN Jasper Trek – Segafredo ,,
13 WOUTERS Enzo Lotto Soudal ,,
14 VENTURINI Clément AG2R La Mondiale ,,
15 MINALI Riccardo Astana Pro Team ,,
16 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale ,,
17 BARBERO Carlos Movistar Team ,,
18 KUZNETSOV Vyacheslav Team Katusha – Alpecin ,,
19 ROELANDTS Jürgen BMC Racing Team ,,
20 BASSO Leonardo Team Sky ,,
21 DUVAL Julien AG2R La Mondiale ,,
22 BIERMANS Jenthe Team Katusha – Alpecin ,,
23 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo ,,
24 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team ,,
25 POLANC Jan UAE-Team Emirates ,,
26 MOSCON Gianni Team Sky ,,
27 VAN DEN BERG Julius Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
28 BERHANE Natnael Team Dimension Data ,,
29 HOULE Hugo Astana Pro Team ,,
30 BERNARD Julien Trek – Segafredo ,,
31 CHERNETSKI Sergei Astana Pro Team ,,
32 MCLAY Daniel Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
33 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates ,,
34 DUNBAR Eddie Team Sky ,,
35 DOULL Owain Team Sky ,,
36 MEZGEC Luka Mitchelton-Scott ,,
37 SCHACHMANN Maximilian Quick-Step Floors ,,
38 ARASHIRO Yukiya Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
39 KÜNG Stefan BMC Racing Team ,,
40 BOARO Manuele Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
41 DE VREESE Laurens Astana Pro Team ,,
42 FENG Chun Kai Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
43 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe ,,
44 SEIGLE Romain Groupama – FDJ ,,
45 GILBERT Philippe Quick-Step Floors ,,
46 DOWSETT Alex Team Katusha – Alpecin ,,
47 GROSSSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe ,,
48 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal ,,
49 EISEL Bernhard Team Dimension Data ,,
50 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
51 MERTZ Rémy Lotto Soudal ,,
52 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott ,,
53 SÁNCHEZ Luis León Astana Pro Team ,,
54 QUINTANA Dayer Movistar Team ,,
55 FERNÁNDEZ Rubén Movistar Team ,,
56 KRAGH ANDERSEN Søren Team Sunweb ,,
57 SIVAKOV Pavel Team Sky ,,
58 GONÇALVES José Team Katusha – Alpecin ,,
59 DEVENYNS Dries Quick-Step Floors ,,
60 VILLELLA Davide Astana Pro Team ,,
61 ARCAS Jorge Movistar Team ,,
62 ARMÉE Sander Lotto Soudal ,,
63 MARTIN Tony Team Katusha – Alpecin ,,
64 NAESEN Lawrence Lotto Soudal ,,
65 DOMONT Axel AG2R La Mondiale ,,
66 URÁN Rigoberto Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
67 ARU Fabio UAE-Team Emirates ,,
68 CARTHY Hugh Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
69 AGNOLI Valerio Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
70 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe ,,
71 SWIFT Ben UAE-Team Emirates ,,
72 ANACONA Winner Movistar Team ,,
73 WANG Meiyin Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
74 VERONA Carlos Mitchelton-Scott ,,
75 GESCHKE Simon Team Sunweb ,,
76 VISCONTI Giovanni Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
77 PARET-PEINTRE Aurélien AG2R La Mondiale ,,
78 PERNSTEINER Hermann Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
79 VAN HOECKE Gijs Team LottoNL-Jumbo ,,
80 VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale ,,
81 MAGNUSSON Kim Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
82 DLAMINI Nic Team Dimension Data ,,
83 HANSEN Adam Lotto Soudal ,,
84 TUSVELD Martijn Team Sunweb ,,
85 MEYER Cameron Mitchelton-Scott ,,
86 MULLEN Ryan Trek – Segafredo ,,
87 POWLESS Neilson Team LottoNL-Jumbo ,,
88 VANHOUCKE Harm Lotto Soudal ,,
89 KUSS Sepp Team LottoNL-Jumbo ,,
90 KENNAUGH Peter BORA – hansgrohe ,,
91 NARVÁEZ Jhonatan Quick-Step Floors ,,
92 VAN HOOYDONCK Nathan BMC Racing Team ,,
93 CAVAGNA Rémi Quick-Step Floors ,,
94 FRAME Alex Trek – Segafredo ,,
95 MARTINELLI Davide Quick-Step Floors ,,
96 BONO Matteo UAE-Team Emirates ,,
97 LÓPEZ David Team Sky ,,
98 DANIEL Gregory Trek – Segafredo ,,
99 BETANCUR Carlos Movistar Team ,,
100 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe ,,
101 SCOTSON Miles BMC Racing Team ,,
102 DOUGALL Nic Team Dimension Data ,,
103 DEBESAY Mekseb Team Dimension Data ,,
104 HOFSTEDE Lennard Team Sunweb ,,
105 SCHÄR Michael BMC Racing Team ,,
106 PLANCKAERT Baptiste Team Katusha – Alpecin ,,
107 HAGA Chad Team Sunweb ,,
108 KÄMNA Lennard Team Sunweb ,,
109 ROOSEN Timo Team LottoNL-Jumbo ,,
110 RAST Grégory Trek – Segafredo 0:26
111 KLUGE Roger Mitchelton-Scott ,,
112 VANMARCKE Sep Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:32
113 JANSEN Amund Grøndahl Team LottoNL-Jumbo 0:36
114 BAŠKA Erik BORA – hansgrohe ,,
115 TROIA Oliviero UAE-Team Emirates 0:39
116 BEWLEY Sam Mitchelton-Scott 0:48
117 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ 0:51
118 LE GAC Olivier Groupama – FDJ 0:52
119 PORTE Richie BMC Racing Team 1:23
120 CLARKE Will Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
121 EENKHOORN Pascal Team LottoNL-Jumbo 1:44
122 MIRZA Yousif UAE-Team Emirates 1:49
123 ARMIRAIL Bruno Groupama – FDJ 1:51
124 DIBBEN Jonathan Team Sky 6:41