Fot. Wyścig

Już w najbliższą niedzielę 7 października punktualnie o godz. 11:11 spod XIV-wiecznego Zamku Królewskiego w Niepołomicach wystartuje WYŚCIG – pierwsza edycja kolarskiej imprezy organizowanej przez Tomasza Marczyńskiego.

Miłośnicy ścigania na szutrach i asfaltach rywalizować będą razem z patronem WYŚCIGU na dystansach 37 i 112 km przebiegających w większości przez malowniczą Puszczę Niepołomicką.

Całe swoje doświadczenie łączę w imprezie kolarskiej, jakiej wcześniej nie znaliście. Start i meta na Zamku w Niepołomicach. Potem moje ulubione szosy i szutry w przylegającej do miasta Puszczy Niepołomickiej. Smak rywalizacji i dobra zabawa na dwóch dystansach do wyboru, a także specjalnie przygotowanych segmentach. Segment SOUDAL to prawdziwy ogień – zlokalizowaliśmy go na ostatnich 2800 metrach trasy, więc nawet jeśli nie jedziecie w czubie, warto dać z siebie wszystko na finiszu, walcząc o najlepszy czas na tym odcinku specjalnym. Segment IMMORTAL to „creme de la crème” Wyścigu. Szutrowy odcinek jest szybki, ale i bardziej wymagający fizycznie. Ten segment także ma 2800 metrów i własny pomiar czasu – pokonacie go na długim dystansie aż 4 razy, za każdym razem czas będzie mierzony, a do klasyfikacji wliczymy najlepszy

– opisuje swój WYŚCIG Tomasz Marczyński.

Popularny “Maniek” nie rzuca słów na wiatr, należy więc oczekiwać, że WYŚCIG będzie najbardziej nietuzinkową impreza kolarska dla amatorów w Polsce.

Na mecie czekać będzie na Was zapach włoskiej kawy, strefa kulinarna i nagrody. A na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach organizujemy targi Bike Sale Expo, podczas których będzie można „upolować” super sprzęt kolarski liczących się marek w świetnych cenach. A wieczorem after party w krakowskim klubie Scena 54. Nie ma lepszego sposobu na podsumowanie sezonu!

– dodaje zawodnik profesjonalnej belgijskiej grupy Lotto Soudal.

PROGRAM WYŚCIGU:

8:00 – 10:30 odbiór numerów, pakietów startowych i zapisy w biurze zawodów (ul. Zamkowa 2)
10:30 otwarcie sektorów startowych i wejście do sektorów
11:11 start honorowy i przejazd zwartą kolumną do startu ostrego (skrzyżowanie ulicy Grzybowej i Drogi Królewskiej w Niepołomicach)
ok. 11:20 start dystansu długiego 112 km (z zatrzymania)
ok. 11:30 start dystansu krótkiego 37 km (z zatrzymania)
15:00 zamknięcie trasy
16:00 rozpoczęcie ceremonii dekoracji

Więcej informacji na: www.wyscig.cc i www.facebook.com/wyscigbytomaszmarczynski/