fot. AG2R

Wicemistrz świata Romain Bardet oraz Pierre Latour, który ucierpiał w kraksie podczas wyścigu Clasica San Sebastian, znaleźli się w składzie francuskiej drużyny AG2R na włoski klasyk Giro dell`Emilia.

Zwycięzca klasyfikacji młodzieżowej w tegorocznym Tour de France Pierre Latour nie ścigał się od Clasica San Sebastian, w którym to wyścigu złamał kręg w kręgosłupie. W niedzielę wykonał ośmiogodzinny trening, więc ma nadzieję, że będzie gotowy na start we włoskim klasyku.

Cieszę, że wracam do ścigania jeszcze przed zakończeniem sezonu. Nie mogę się również doczekać po prostu obcowania z kolegami z drużyny. Lubię włoskie wyścigi klasyczne, które odbywają się o tej porze roku. Ostatni raz ścigałem się w nich w 2013 roku, kiedy byłem stażystą – teraz będę starał się pomóc kolegom

– powiedział Pierre Latour.

Co ciekawe, kolarze, którzy wystartują w Giro dell`Emilia dokonają przy okazji rekonesansu trasy otwierającej wyścig Giro d`Italia 2019 jazdy indywidualnej na czas z metą na szczycie Colle della Guardia, na którym znajduje się sanktuarium Madonna di San Luca z widokiem na Bolonię.

Wysoka forma Romaina Bardeta i okazywane ostatnimi czasy umiejętności ścigania w wyścigach jednodniowych, pozwalają drużynie AG2R liczyć nawet na zwycięstwo. Francuz był już w Emilii drugi w 2016 roku, ustępując wówczas jedynie Estebanowi Chavesowi.

Latour zaś, ale już bez Bardeta, weźmie również udział w niedzielnym GP Bruno Beghelli.