fot. Marek Bala / naszosie.pl

Jak wiadomo, każde mistrzostwa świata rozpoczynają już cykl przygotowań do następnych. Dziś dowiedzieliśmy się kto zorganizuje mistrzostwa świata w 2020 i 2021 roku.

Jak już informowaliśmy wcześniej, głównym kandydatem do przejęcia mistrzostw świata w 2020 roku od Vicenzy było szwajcarskie Martigny. Nie było więc wielkim zaskoczeniem, kiedy dziś francuskojęzyczna część Szwajcarii otrzymała prawa do organizacji czempionatu za dwa lata.

Dużo więcej pozytywnego zaskoczenia przyniósł wybór organizatora mistrzostw świata w 2021 roku. Wówczas oczy całego kolarskiego świata zwrócą się w kierunku Flandrii. Można więc powiedzieć, że kolarstwo wróci do domu (co było jednym z haseł kandydatury). Co ważne, na ten moment nie wiadomo, które z miast będzie centrum całej rywalizacji. Wiadomo jedynie, że za organizację mistrzostw odpowiedzialne będzie kilka miejscowości, w tym legendarne Geraardsbergen. Co ciekawe, aż 13 milionów euro z potrzebnych 18,7 miliona zostanie pokryte przez flamandzki rząd.

Co ciekawe, uchylono też rąbka tajemnicy odnośnie sezonu 2024. Według informacji podanych przez UCI, wówczas tęczowa karawana wróci do Szwajcarii. Nie wiadomo jednak gdzie dokładnie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments