Drużyna Quick-Step Floors właściwie znokautowała rywali i zdobyła mistrzostwo świata w jeździe drużynowej na czas! Srebro dla ubiegłorocznych triumfatorów Team Sunweb, a brąz dla BMC.

Dystans jazdy drużynowej na czas mężczyzn o mistrzostwo świata 2018 liczył 62,8 km, co czyniło go najdłuższym od 2012 roku, czyli od momentu, gdy “drużynówka” wróciła do programu MŚ. Kolarze wystartowali z Ötztal i finiszowali w Innsbrucku. Największą trudnością był nieco ponad 4-kilometrowy podjazd Axams, którego średnie nachylenie wynosiło 6 procent.

Spośród drużyn kontynentalnych, czyli III dywizji dobry czas ustanowił skład Elkov – Author Cycling Team, który pokonał trasę w godzinę, 10 minut i 43 sekundy. Jednak Czesi niezbyt długo cieszyli się pobytem na gorących krzesłach, ponieważ dosłownie kilka minut później prowadzenie objęła polska drużyna CCC Sprandi Polkowice, która była szybsza od Elkov-Author o 40 sekund.

Z kolei “Pomarańczowych” pokonała drużyna Trek-Segafredo.

Gdy na metę dojechała mająca bardzo dobrych specjalistów od jazdy na czas w składzie drużyna Mitchelton-Scott, o 35 sekund pobiła Movistar. BORA-hansgrohe nie włączyła się do walki o medale (przekraczając linię mety była czwarta), ale znakomity czas wykręcili trzykrotni mistrzowie – ekipa Quick-Step Floors. Australijczyków z Mitchelton-Scott pokonała o 56 sekund!

Gdy na trasie wciąż były drużyny BMC i obrońcy tytułu – Team Sunweb, a podopieczni Patricka Lefevere`a nerwowo wypatrywali dojeżdżających do mety drużyn, kibice przed telewizorami byli niemal pewni, że Quick-Step Floors ustanowiła czas nie do pobicia.

I tak istotnie się stało. Belgijska drużyna Quick-Step Floors w składzie Niki Terpstra, Yves Lampaert, Bob Jungels, Maximilian Schachmann, Laurens De Plus i Kasper Asgreen przejechali trasę najszybciej – w czasie godzina, 7 minut i 25 sekund.

Polska drużyna CCC Sprandi Polkowice była gorsza od zwycięzców o 2 minuty i 38 sekund, ale miejsce w pierwszej dziesiątce jest solidnym wynikiem.

Ostatecznie BORA-hansgrohe z Maciejem Bodnarem uplasowała się na ósmym miejscu, zaś Team Sky z Michałem Kwiatkowskim tuż za podium.