fot. JLT-Condor

Brytyjska drużyna trzeciej dywizji JLT-Condor nie będzie kontynuowała działalności w sezonie 2019. Powodem jest nieznalezienie sponsora. 

JLT-Condor była najdłużej działającą brytyjską drużyną, ścigającą się z licencją Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Została założona w 2007 roku, a jej barwy reprezentowali między innymi multimedalista olimpijski Ed Clancy i Ian Bibby.

W minionej dekadzie widziałem, jak kolarze na rowerach naszej marki zwyciężali w narodowych mistrzostwach, w Australii, Japonii, Francji, Hiszpanii i Korei Południowej. Były wzloty, upadki i mnóstwo medali

– powiedział dyrektor zarządzający firmy Condor Bicycles – Grant Young.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu upadek ogłosiła irlandzka ekipa drugiej dywizji Aqua Blue Sport, a także brytyjska drużyna (trzecia dywizja) ONE Pro Cycling, która przekształci się w drużynę kobiecą. W obecnej formie nie będzie również kontynuowała działalności BMC, bowiem jej sponsor tytularny nie przedłużył kontraktu. Szwajcarskiego producenta rowerów zastąpi polska firma produkująca buty i torebki – CCC, której właścicielem jest Dariusz Miłek.

Firma ubezpieczeniowa JLT będzie nadal wspierała finansowo kolarstwo, a konkretnie Eda Clancy`ego, który chce zdobyć medal podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku.