Fot. Herald Sun Tour

Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro w wyścigu drużynowym na dochodzenie, Brytyjczyk Ed Clancy (JLT Condor) wygrał prolog australijskiej “etapówki” Herald Sun Tour (2.1), w którym nie startują Polacy. 

Trasa prologu liczyła 1,6 km i biegła ulicami Melbourne.

Ed Clancy o sekundę wyprzedził Madsa Petersena (Trek-Segafredo) i Lasse Normana Hansena z drużyny Aqua Blue Sport. Brytyjczyk objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Jedną z niewielu gwiazd światowego peletonu obecnych na liście startowej jest Esteban Chaves (Mitchelton-Scott), który stracił do Clancy`ego 2 minuty i 8 sekund, ale mimo to rezultat ten nie powinien przeszkodzić mu w walce o ewentualne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W składzie drużyny Mitchelton-Scott jest również obrońca tytułu Damien Howson.

Ludzie znają mnie z toru, a teraz pokazałem się z dobrej strony również na szosie. Kolarstwo szosowe zawsze było drugie na liście moich priorytetów, ale gdy przeczytałem w internecie, że trasa prologu została skrócona do 1,6 km, to zaświeciły mi się oczy.

Jestem bardzo podekscytowany. Siedząc obok chłopaków na gorącym krześle, starałem się zachować zimną krew, ale i tak byłem zdenerwowany. Jest to jak dotychczas mój największy sukces na szosie

– powiedział zaraz po zakończeniu prologu Ed Clancy.

Wyniki prologu:

1 Edward Clancy (GBr) JLT Condor 0:01:54
2 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 0:00:01
3 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
4 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
5 Anthony Giacoppo (Aus) Bennelong SwissWellness 0:00:02
6 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
7 Ian Bibby (GBr) JLT Condor 0:00:04
8 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
9 Graham Briggs (GBr) JLT Condor
10 Matthew Gibson (GBr) JLT Condor
11 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
12 Tim Ariesen (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:05
13 Cameron Bayly (Aus) Bennelong SwissWellness
14 Sam Crome (Aus) Bennelong SwissWellness
15 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport 0:00:06
16 Thomas Stuart (GBr) JLT Condor
17 Michael Potter (Aus) ACA – Ride Sunshine Coast
18 Toby Orchard (Aus) ACA – Ride Sunshine Coast
19 Zakkari Dempster (Den) Israel Cycling Academy
20 Liam Magennis (Aus) Drapac–EF p/b Cannondale 0:00:07
21 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
22 Ryan Thomas (Aus) Brisbane Continental Cycling Team
23 Michael Vink (NZl) Brisbane Continental Cycling Team
24 Theodore Yates (Aus) Drapac–EF p/b Cannondale
25 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo
26 Alistair Slater (GBr) JLT Condor
27 Michael Rice (Aus) KordaMentha Real Estate – Australia
28 Steele von Hoff (Aus) Bennelong SwissWellness
29 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott 0:00:08
30 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport
31 Brad Evans (NZl) Mobius BridgeLane
32 Callum Scotson (Aus) KordaMentha Real Estate – Australia
33 Chris Harper (Aus) Bennelong SwissWellness
34 Dylan Sunderland (Aus) Bennelong SwissWellness
35 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
36 Liam White (Aus) Drapac–EF p/b Cannondale
37 Edmund Bradbury (GBr) JLT Condor
38 Cyrus Monk (Aus) Drapac–EF p/b Cannondale 0:00:09
39 Matt Ross (Aus) KordaMentha Real Estate – Australia
40 Angus Lyons (Aus) Mobius BridgeLane
41 Pat Lane (Aus) KordaMentha Real Estate – Australia
42 Martijn Budding (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
43 James Whelan (Aus) KordaMentha Real Estate – Australia
44 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
45 Sean Whitfield (Aus) Olivers Real Food Racing
46 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
47 Reece Tucknott (Aus) KordaMentha Real Estate – Australia
48 Lionel Mawdit (Aus) KordaMentha Real Estate – Australia
49 Joseph Cooper (NZl) Bennelong SwissWellness 0:00:10
50 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy
51 Robbert De Greef (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
52 Kane Richards (Aus) Team McDonalds Downunder
53 Ryan Christensen (Aus) Olivers Real Food Racing
54 Benjamin Andrews (Aus) Olivers Real Food Racing
55 Ruben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
56 Nathan Earle (Den) Israel Cycling Academy
57 Thomas Kaesler (Aus) Drapac–EF p/b Cannondale
58 Alexander Ray (Aus) Team McDonalds Downunder 0:00:11
59 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
60 Thomas Robinson (Aus) Brisbane Continental Cycling Team
61 Freddy Overt (Aus) ACA – Ride Sunshine Coast
62 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy
63 Robert Power (Aus) Mitchelton-Scott
64 Jack Sutton (Aus) Olivers Real Food Racing
65 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
66 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:00:12
67 Yuan Tang Peng (Tpe) Team McDonalds Downunder
68 Jesse Coyle (Aus) Mobius BridgeLane
69 Oliver Kent-Spark (Aus) Drapac–EF p/b Cannondale
70 Ken-Levi Eikeland (Nor) Interpro Stradalli Cycling
71 Rien Schuurhuis (Ned) Olivers Real Food Racing
72 Alistair Donohoe (Aus) Mobius BridgeLane
73 Amarni Drake (Aus) ACA – Ride Sunshine Coast
74 Jesse Featonby (Aus) Drapac–EF p/b Cannondale
75 Nick Miler (Aus) Team McDonalds Downunder
76 Nicholas Reddish (Aus) Olivers Real Food Racing 0:00:13
77 Stu Shaw (Aus) ACA – Ride Sunshine Coast
78 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
79 Nicholas White (Aus) Olivers Real Food Racing
80 Jonathan Noble (Aus) Brisbane Continental Cycling Team
81 Aidan Kampers (Aus) ACA – Ride Sunshine Coast
82 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 0:00:14
83 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
84 Peter Livingstone (Aus) Mobius BridgeLane
85 Ashley Mackay (Aus) ACA – Ride Sunshine Coast
86 Oliver Martin (Aus) Brisbane Continental Cycling Team
87 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 0:00:15
88 Calan White (Aus) Brisbane Continental Cycling Team
89 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
90 Alexander Evans (Aus) Mobius BridgeLane
91 Joel Strachan (Aus) Team McDonalds Downunder 0:00:16
92 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
93 Ross Freeman (Aus) Team McDonalds Downunder
94 Dylan Newbery (Aus) Mobius BridgeLane
95 Jayson Rousseau (Fra) Interpro Stradalli Cycling 0:00:17
96 Cameron Layton (Aus) Team McDonalds Downunder
97 Jokin Extabe (Spa) Interpro Stradalli Cycling 0:00:19
98 Daniel Whitehouse (GBr) Interpro Stradalli Cycling
99 Mitch Neumann (Aus) Brisbane Continental Cycling Team 0:00:21
100 Jonas Hjorth (Nor) Interpro Stradalli Cycling 0:00:22
101 Yukinori Hishira (Jpn) Interpro Stradalli Cycling 0:00:23