Fot. FDJ

Począwszy od wyścigu Paryż-Nicea zobaczymy odmienioną drużynę FDJ, a to wszystko za sprawą nowego sponsora tytularnego oraz strojów. Przy okazji prezentacji w Paryżu, Thibaut Pinot potwierdził, że w sezonie 2018 wystartuje zarówno w Giro d`Italia, jak i w Tour de France. 

Według dziennika “L`Equipe”, dzięki nowemu sponsorowi tytularnemu, roczny budżet drużyny FDJ będzie wynosił od 16 do 20 milionów euro, co oznacza, że będzie wyższy od tego, którym dysponuje druga francuska drużyna World Tour – AG2R La Mondiale.

Groupama to francuska firma ubezpieczeniowa, która na europejskim rynku działa od ponad stu lat, a od 2012 roku jest obecna również w Polsce.

Podczas uroczystości w Paryżu nie zabrakło też dobrych wiadomości dla kobiecej drużyny FDJ-Nouvelle Aquitaine-Futuroscope. Zapewniono, że jej działalność potrwa przynajmniej do końca 2020 roku, oraz że jej budżet ulegnie od tego sezonu podwojeniu.

Od marca na koszulkach Thibaut Pinota i spółki będzie dominował kolor biały. Kojarzone z ekipą Marca Madiota barwy niebieski i czerwony będą obecne na rękawkach oraz na spodenkach. Stroje krajowych mistrzów nie będą zawierały nazw sponsorów, zatem trykot mistrza Francji Arnaud Démare`a będzie jednolicie niebiesko-biało-czerwony, a mistrza Holandii Ramona Sinkeldama niemal taki sam, tylko w odwróconej sekwencji.