fot. Herald Sun Tour

Podobnie jak w przyszłorocznym kalendarzu, parę dni po prezentacji Tour Down Under, organizatorzy Herald Sun Tour przedstawili trasę swojego wyścigu.

W sezonie 2018, sportowe emocje związane z australijskim wyścigiem potrwają aż 6 dni. Wszystko dzięki wyścigowi Pań, który rozpocznie się dzień wcześniej od rywalizacji Panów.

Wszystko rozpocznie się od nieco ponad 120-kilometrowego etapu kobiet. Na nim najprawdopodobniej rozstrzygnie się wyścig piękniejszej części peletonu. Drugiego dnia rywalizacji, Panie zmierzą się z czasówką od długości 1,6 km, rozgrywaną w Melbourne. Na tej samej trasie, tego samego dnia, ściganie rozpoczną Panowie.

Pierwszy i drugi etap ze startu wspólnego mężczyzn to szanse dla sprinterów. Po stosunkowo długich przeprawach (161 i 198 kilometrów), do głosu dojdą najszybsi kolarze w peletonie, mający okazję przejąć koszulkę lidera.

Trzeciego dnia rywalizacji, kolarze zmierzą się z królewskim etapem całego wyścigu. Do pokonania będzie aż 218 kilometrów, z czego kilka ostatnich prowadzić będzie do Lake Mountain, na wysokość ponad 1400 metrów. Finałowa wspinaczka powinna ustawić klasyfikację generalną.

Wyścig zakończy się nieco ponad 150-kilometrowym etapem dookoła Kinglake.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments