fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Niestety, Michał Kwiatkowski traci jednego, bardzo ważnego pomocnika. Ze startu w mistrzostwach świata zrezygnował Tomasz Marczyński.

O decyzji jednego z najlepszych polskich kolarzy, za pośrednictwem twittera poinformował selekcjoner reprezentacji Piotr Wadecki. Zgodnie z jego słowami, o wszystkim zadecydowała choroba kolarza Lotto Soudal, która wykluczyła go też ze startu w hiszpańskiej Vuelcie.

O komentarz poprosiliśmy też samego zainteresowanego, który potwierdził smutną informację.

Jestem po długiej przerwie od roweru z powodu przeciągającej się infekcji. Do treningów wróciłem 10 dni temu. Dzisiaj robiłem testy i moja dyspozycja na dzień dzisiejszy, biorąc pod uwagę trasę tegorocznych mistrzostw świata, nie jest wystarczająca aby skutecznie pomoc liderom naszej reprezentacji i godnie reprezentować Polskę. Jednocześnie chce podziękować za powołanie mnie do kadry. Życzę powodzenia chłopakom. Nie pozostaje mi nic innego jak mocno trzymać za nich kciuki

– powiedział Marczyński.

Przypomnijmy, że w wyścigu ze startu wspólnego, Wadecki będzie mógł wystawić sześciu zawodników. Na ten moment pewniakami do startu w Tyrolu są Michał Kwiatkowski i Rafał Majka.