Foto: La Vuelta

To tam rozegrany zostanie ostatni akt rywalizacji w górach, który zadecyduje o ostatecznym kształcie klasyfikacji generalnej Vuelty. Zanim jednak do tego dojdzie, peleton czeka łagodna przeprawa przez równiny Aragonii do katalońskiej Lleidy.

Czwartkowy etap pozbawiony jest jakichkolwiek klasyfikowanych podjazdów czy innych niedogodności technicznych, dlatego należy się spodziewać, że wszystko zakończy się sprintem z dużej grupy.

Na ostatnim kilometrze etapu zawodnicy zmierzą się z nachyleniem o wartości ok. 2.5% prowadzącym aż do linii mety, jednak nie powinno ono wywrzeć wrażenia na tych sprinterach, którzy ciągle pozostają w wyścigu.

Oto co pisaliśmy o dzisiejszym etapie jeszcze przed rozpoczęciem wyścigu:

Etap 18, 13 września 2018: Ejea de los Caballeros > Lleida (186,1 km)

Ostatnie akty rywalizacji o prym w klasyfikacji generalnej Vuelty rozegrane zostaną w Pirenejach, co w pełni uzasadnia istnienie przelotowego odcinka z metą w Lleidzie, który będzie ostatnią szansą dla sprinterów przed zamykającą wyścig paradą w Madrycie.

Elia Viviani (Quick-Step Floors) wykazał się dostatecznie wysoką formą, by wygrać już dwa etapy imprezy, a następnie przetrwać trudy wspinaczki na strome podjazdy północnej części Hiszpanii. Jest zdecydowanie najszybszym uczestnikiem wyścigu, a ponadto wspiera go doskonale sprawdzająca się na ostatnich kilometrach płaskich etapów drużyna, co czyni go niekwestionowanym faworytem czwartkowego odcinka.

Jego głównym rywalem najprawdopodobniej okaże się Peter Sagan (Bora-hansgrohe), który cały czas nie imponuje dyspozycją, jednak powinien już zacząć pokazywać przebłyski formy, jeśli poważnie myśli o nawiązaniu walki w Innsbrucku.

Spośród szybkich zawodników, w wyścigu pozostają również Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo), Danny van Poppel (LottoNL-Jumbo), Simone Consonni (UAE Team Emirates), Ivan Cortina (Bahrain Merida), Max Walscheid (Team Sunweb) i Matteo Trentin (Mitchelton-Scott).

Pełną zapowiedź 73. edycji Vuelta a España można znaleźć > tutaj.

Mapy i profile tutaj

Lista startowa tutaj

Plan transmisji TV > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments