Zgodnie z przewidywaniami, ekipa Sunweb wzmacnia formację “młodych i zdolnych”. Trzyletnie kontrakty z pierwszym zespołem podpisali Casper Pedersen i Marc Hirschi. 

Pedersen jest zawodnikiem, który na ten moment może pochwalić się nieco większym doświadczeniem. 22-letni Duńczyk to zawodnik, który w zeszłym sezonie został mistrzem Europy do lat 23 ze startu wspólnego, a obecny sezon spędził w zespole Aqua Blue Sport, w którym nie udało mu się osiągnąć wielkich rezultatów. Jednocześnie należy zauważyć, że Pedersen to szybki kolarz, który potrafi poradzić sobie w nieco trudniejszym terenie.

Jeśli chodzi o Hirschiego, jest to największy szwajcarski talent od wielu lat. 20-letni zawodnik już od pewnego czasu udowadnia, że jest więcej niż bardzo utalentowanym zawodnikiem, dobrze czującym się w każdym terenie. Można się bowiem spodziewać, że zdoła powalczyć w górach (co pokazał m.in. na Tour de l’Avenir czy Tour Alsace), ale umie także dobrze zafiniszować w trudniejszym terenie (wygrany etap Istrian Spring Trophy). Kolejne lata w jego przypadku będą raczej odnajdywaniem odpowiedniej specjalizacji, lecz nie oznacza to, że nie będziemy go oglądać w ciekawych akcjach zaczepnych.

Obaj zawodnicy podpisali kontrakty do końca sezonu 2021.