fot. La Vuelta

Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) wygrał piętnasty etap wyścigu Vuelta a España z metą na legendarnym szczycie Lagos de Covadonga, nazywanym hiszpańskim Alpe d`Huez. Czerwoną koszulkę utrzymał dobrze i aktywnie jadący Simon Yates (Mitchelton-Scott). 

Piętnasty etap La Vuelty był ostatnią częścią górskiego tryptyku, który zdaniem między innymi Nairo Quintany – miał rozstrzygnąć o losach klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji. Przed najsłynniejszym szczytem hiszpańskiego wielkiego touru – Lagos de Covadonga – znajdowały się trzy górskie premie oraz o wiele więcej nieoznaczonych podjazdów. Na dystansie 185 kilometrów z Ribera de Arriba kolarze musieli pokonać ponad 4500 metrów przewyższenia.

Na początku etapu aktywni byli Michał Kwiatkowski (Team Sky) i Rafał Majka (BORA-hansgrohe). Ostatecznie jednak jedynym Polakom startującym w wyścigu nie udało znaleźć się w odjeździe dnia, który liczył dwunastu kolarzy: Ivan Garcia Cortina (Bahrain-Merida), Imanol Erviti (Movistar), Ben King (Dimension Data), Pierre Rolland (Education First-Drapac), George Bennett, Danny Van Poppel (LottoNL-Jumbo), Tao Geoghegan Hart (Team Sky), Bauke Mollema, Fabio Felline (Trek-Segafredo), Valerio Conti (UAE Team Emirates), Nick Schultz (Caja Rural-Seguros RGA) oraz Nicolas Roche (BMC Racing Team).

Pierwszą górską premię dnia wygrał Thomas De Gendt, który ostatecznie nie uciekł, ale już na drugiej, czyli podczas pierwszej z dwóch wspinaczek na Mirador del Fito, zwyciężył dość zaciekle walczący o komplet punktów Bauke Mollema. Na drugiej wygrał zaś zwycięzca dwóch etapów w tegorocznej Vuelcie – Ben King.

Niestety na zjeździe z przedostatniej górskiej premii, czyli około 25 kilometrów przed metą, razem ze zwycięzcą 12. etapu Alexandrem Geniezem (AG2R) upadł Michał Kwiatkowski…Mistrz Polski z trudem podniósł się z asfaltu i trzymał się za żebra. Drużyna Sky poinformowała chwilę później na Twitterze, że “Kwiato” wrócił na rower i podjął próbę ukończenia etapu.

Tymczasem z ucieczki początkowo zaatakowali Mollema, Bennett i Cortina, ale ostatecznie na dojeździe do podjazdu pod Lagos de Covadonga na czele pozostał samotny Cortina. Hiszpan jako pierwszy zaczął również finałową wspinaczkę. Miał wówczas około minuty przewagi nad pozostałymi harcownikami.

Jak nietrudno się domyślić był to zbyt mały zapas czasowy, by myśleć o zwycięstwie na tak długim i trudnym podjeździe. W związku z powyższym ucieczka dnia została ostatecznie zlikwidowana 8 kilometrów przed metą.

Interesującą walkę faworytów rozpoczął Miguel Angel Lopez (7,7 km przed metą), dla którego przez cały etap niestrudzenie pracowała Astana. Następnie spróbował jego rodak – Nairo Quintana, ale bezskutecznie.

Nieco ponad 6 kilometrów przed szczytem odpowiedział Thibaut Pinot. Francuz jechał bardzo mocno i równo, a za jego plecami, w grupie Simona Yatesa, pogoń nie układała się w stu procentach dobrze. Sam Anglik chciał odskoczyć, ale bezskutecznie, choć mimo to nie można mu odmówić znakomitej dyspozycji.

Tymczasem Thibaut Pinot utrzymał przewagę do szczytu i odniósł kolejne piękne etapowe zwycięstwo w wielkim tourze w karierze. Drugi na metę przyjechał Miguel Angel Lopez, dwie sekundy przed S. Yatesem, który na finiszu wyprzedził jeszcze Alejandro Valverde.

Na słowa pochwały zasłużył również szósty na etapie 23-letni Hiszpan Enric Mas, który nie dość, że utrzymał się z najmocniejszymi w tym wyścigu, to jeszcze próbował atakować.

Rafał Majka pracował dzisiaj dla Emanuela Buchmanna, ale młody Niemiec nie zdołał utrzymać się z najlepszymi i w rezultacie poniósł kolejne, choć niezbyt duże, straty w klasyfikacji generalnej.

Wyniki:
1 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 5:01:49
2 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:28
3 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:30
4 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:32
5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:32
6 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:00:34
7 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:34
8 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:25
9 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:01:33
10 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:01:49
11 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:02:38
12 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:50
13 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:03:05
14 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:04:01
15 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:04:01
16 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:04:01
17 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:04:35
18 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:04:43
19 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:04:43
20 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:04:48
21 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:05:10
22 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:10
23 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:05:19
24 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:05:19
25 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:19
26 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:05:19
27 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:05:19
28 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:05:30
29 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:06:40
30 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:06:43
31 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:06:45
32 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:08:18
33 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:08:22
34 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:08:31
35 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:08:55
36 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:09:18
37 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:10:01
38 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:10:17
39 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:10:39
40 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:11:19
41 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:12:21
42 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:12:21
43 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:12:27
44 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:12:27
45 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:12:40
46 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:12:40
47 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:12:42
48 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:13:27
49 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:13:27
50 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:13:27
51 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:13:27
52 Nicholas Jack William Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:14:13
53 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:14:35
54 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:14:38
55 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:15:41
56 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:16:39
57 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:16:39
58 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:16:39
59 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:16:53
60 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:16:53
61 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:16:53
62 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:16:53
63 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:16:53
64 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:17:10
65 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:19:11
66 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:19:11
67 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:21:09
68 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:21:09
69 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:21:22
70 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:21:54
71 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:22:37
72 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:23:03
73 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:23:11
74 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:23:11
75 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:23:11
76 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:25:13
77 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:25:48
78 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:28:07
79 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:28:07
80 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:28:09
81 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:28:59
82 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:28:59
83 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:28:59
84 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:28:59
85 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:28:59
86 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:28:59
87 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:28:59
88 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:28:59
89 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:28:59
90 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:28:59
91 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:28:59
92 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:28:59
93 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:29:06
94 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:29:06
95 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:29:06
96 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:29:06
97 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:29:06
98 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:29:06
99 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:29:10
100 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:29:50
101 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:29:53
102 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:29:58
103 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:31:24
104 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:31:24
105 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:31:24
106 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:31:24
107 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:31:24
108 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:32:00
109 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:32:05
110 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:32:08
111 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:32:15
112 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:33:16
113 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:33:30
114 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:33:34
115 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:33:50
116 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:34:16
117 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:35:33
118 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:37:31
119 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:37:31
120 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:37:31
121 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:37:31
122 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:37:31
123 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:37:31
124 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 0:37:31
125 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:37:31
126 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:37:31
127 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:37:31
128 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:37:31
129 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:37:31
130 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:37:31
131 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:37:31
132 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:37:31
133 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:37:31
134 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 0:37:31
135 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:37:31
136 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:37:31
137 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:37:31
138 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:37:31
139 Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ 0:37:31
140 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:37:31
141 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:37:31
142 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:37:31
143 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:37:31
144 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:37:31
145 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:37:31
146 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:37:31
147 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:37:31
148 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:37:31
149 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:37:31
150 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:37:31
151 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:37:31
152 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:37:31
153 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:37:31
154 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:37:31
155 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:37:31
156 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:37:31
157 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:37:31
158 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:37:31
159 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:37:31
160 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:37:46
161 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:37:46
162 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:37:46
163 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:38:13
164 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:38:16
165 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:38:21
166 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:38:32
DNS Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal

Klasyfikacja generalna:
1 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 64:13:33
2 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:26
3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:33
4 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:43
5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:29
6 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:01:55
7 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:02:10
8 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:27
9 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:03:03
10 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:03:15
11 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:19
12 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:06:56
13 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:07:44
14 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:08:19
15 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:10:10
16 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:11:21
17 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:11:50
18 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:14:05
19 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:14:47
20 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:19:15
21 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:19:43
22 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:22:04
23 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:25:37
24 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:26:23
25 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:31:41
26 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:32:12
27 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:33:06
28 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:35:46
29 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:36:24
30 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:38:56
31 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:40:34
32 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:41:47
33 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:45:59
34 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:46:03
35 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:49:16
36 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:50:09
37 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:50:37
38 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:54:20
39 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:54:35
40 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:56:05
41 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:56:18
42 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:56:30
43 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:56:34
44 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:56:53
45 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:59:09
46 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 1:01:20
47 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 1:02:20
48 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:02:28
49 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 1:05:40
50 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:06:19
51 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 1:11:02
52 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 1:14:24
53 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:14:39
54 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 1:14:42
55 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 1:16:37
56 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:18:07
57 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 1:18:35
58 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:20:16
59 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 1:21:43
60 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1:22:50
61 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 1:23:03
62 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:23:05
63 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 1:27:27
64 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:28:44
65 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:29:06
66 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:30:46
67 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 1:31:03
68 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 1:31:04
69 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 1:31:25
70 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 1:32:03
71 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 1:32:59
72 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 1:33:51
73 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 1:37:18
74 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 1:38:21
75 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 1:41:54
76 Nicholas Jack William Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 1:43:58
77 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:45:20
78 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 1:46:12
79 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 1:46:14
80 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 1:50:29
81 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 1:52:19
82 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 1:52:53
83 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 1:54:33
84 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 1:55:55
85 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 1:56:21
86 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 2:01:56
87 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:02:06
88 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 2:04:28
89 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2:08:02
90 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 2:09:47
91 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 2:12:54
92 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 2:13:25
93 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 2:16:59
94 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 2:17:03
95 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 2:18:46
96 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 2:18:57
97 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 2:20:19
98 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 2:21:28
99 José Mendes (Por) Burgos – BH 2:22:39
100 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 2:23:26
101 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 2:25:00
102 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 2:25:34
103 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 2:26:15
104 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 2:33:59
105 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 2:36:09
106 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 2:40:08
107 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 2:43:52
108 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 2:48:15
109 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 2:48:45
110 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 2:48:58
111 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 2:50:59
112 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 2:51:23
113 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 2:53:22
114 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 2:53:34
115 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 2:55:48
116 Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ 2:55:49
117 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 2:56:20
118 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 2:56:33
119 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 2:57:25
120 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 2:57:27
121 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 2:57:43
122 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 2:58:42
123 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 2:59:57
124 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 3:01:02
125 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 3:03:32
126 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 3:04:22
127 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 3:06:51
128 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 3:07:24
129 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 3:08:26
130 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 3:08:31
131 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 3:09:00
132 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 3:14:16
133 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 3:15:25
134 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 3:15:30
135 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 3:16:06
136 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 3:16:21
137 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 3:20:17
138 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 3:20:23
139 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 3:22:24
140 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 3:22:37
141 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 3:25:03
142 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 3:25:30
143 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 3:26:09
144 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 3:28:04
145 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 3:29:19
146 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 3:29:57
147 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 3:31:50
148 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 3:34:02
149 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 3:35:27
150 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 3:37:02
151 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 3:37:17
152 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 3:38:32
153 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 3:39:57
154 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 3:42:01
155 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 3:43:15
156 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 3:43:26
157 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 3:45:25
158 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 3:49:25
159 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 3:50:24
160 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 3:52:31
161 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 3:53:20
162 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 3:57:15
163 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 3:57:54
164 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 4:02:46
165 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 4:17:38
166 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 4:20:06