fot. La Vuelta

Zwycięstwem Oscara Rodrigueza (Euskadi – Murias) zakończył się trzynasty etap Vuelta a Espana. Liderem pozostał Jesus Herrada (Cofidis).

Piątkowy odcinek hiszpańskiej etapówki był pierwszyą z trzech morderczych przepraw przez zieloną i deszczową Asturię. Kolarze mieli do pokonania niespełna 175 kilometrów górzystego terenu, by zakończyć rywalizację w La Camperona.

Na samym początku rywalizacji, na dojeździe do pierwszej górskiej premii, trwała wielka walka o zabranie się w odjazd. Ostatecznie udało się to aż 32 zawodnikom. Byli to Gorka Izaguirre (Bahrain-Merida), Ben Gastauer (AG2R-La Mondiale), Joseph Rosskopf, Dylan Teuns (BMC Racing Team), Marcus Burghardt, Rafal Majka, Jay Mc Carthy (Bora-Hansgrohe), Sander Armee, Thomas De Gendt, Bjorg Lambrecht, Maxime Monfort, Tosh Van Der Sande (Lotto Soudal), Imanol Erviti (Movistar), Laurens De Plus, Pieter Serry (Quick-Step Floors), Ben King, Merhawi Kudus (Dimension Data), Ilnur Zakarin, Jhonatan Restrepo (Katusha Alpecin), Sergio Henao (Team Sky), Jai Hindley (Team Sunweb), Bauke Mollema, Nicola Conci, Fabio Felline (Trek-Segafredo), Edward Ravasi (UAE Team Emirates), Jetse Bol (Burgos-BH), Alex Aranburu, Cristian Rodriguez (Caja Rural-Seguros RGA), Luis Angel Mate (Cofidis), Eduard Prades, Garikoitz Bravo, Oscar Rodriguez (Euskadi-Murias), Ivan Garcia Cortina (Bahrain-Merida), Jesus Ezquerra (Burgos-BH) i Antonio Molina (Caja Rural-Seguros RGA). Ich przewaga bardzo szybko urosła do nawet dziesięciu minut, lecz z tyłu ekipa Cofidis starała się kontrolować sytuację, by nie stracić koszulki lidera na rzecz Bena Kinga.

U podnóża podjazdu pod Puerto de Tarna, zarówno ucieczka, za sprawą kolarzy BORA – hansgrohe, jak i peleton, dzięki zawodnikom Movistaru, podkręciły tempo. To zaczęło zarówno zmniejszać liczebność obu grup, jak i niwelować różnicę pomiędzy harcownikami, a grupą zasadniczą. Na szczycie wzniesienia było to już “zaledwie” 5 i pół minuty.

Jak można było się spodziewać, odcinek pomiędzy podjazdami był spokojny… dla kibica. Zawodnicy jechali jednak niezwykle mocno, przeciągając kolarską linę. U podnóża finałowej wspinaczki ucieczka miała jednak około 4 minuty przewagi, co dawało dużą szansę na dojechanie do mety. Z tyłu natomiast dużą ochotę do walki mieli kolarze Movistar.

Jak można było się spodziewać, finałowy podjazd nie wprowadzał zamieszania aż do finałowej ścianki. Trzy kilometry przed metą na atak zdecydował się Ilnur Zakarin, za którym od razu ruszył Rafał Majka i inni mocni górale. W peletonie natomiast rzeź rozpoczęli kolarze teamu Astana.

Około 2,5 kilometra przed metą na atak zdecydował się sam “Zgred”, za którym utrzymał się jedynie Dylan Teuns, który po chwili także miał problemy. Dość nieoczekiwanie, 300 metrów dalej do Majki doskoczył Merhawi Kudus, walczący o życiowy sukces. Utrzymywanie koła BORA – hansgrohe jednak dość szybko zmęczyło mistrza Erytrei, a ponownie mocniej na pedały spróbował nacisnąć Teuns, który starał się złapać kontakt.

Kiedy na czele najmocniejszy duet już się wykrystalizował, w peletonie problemy miał Jesus Herrada. To spowodowało przyspieszenie grupy Mitchelton – Scott, która jednak nie dyktowała strasznie mocnego tempa.

Dość nieoczekiwanie, kilometr przed metą do czołówki doskoczył jeszcze Oscar Rodriguez, co było niemałym zaskoczeniem. Co więcej, Hiszpan po chwili zaatakował i odjechał innym uciekinierom, co pozwoliło mu odnieść największy sukces w karierze. Drugi na mecie był Rafał Majka, a trzeci Dylan Teuns. Jednocześnie, kiedy harcownicy walczyli o triumf, z grupy faworytów odskoczyli Nairo Quintana (Movistar), Simon Yates (Mitchelton – Scott) i Enric Mas (Quick – Step Floors), którzy dojechali do kreski przed innymi faworytami. Niewielkie straty zaliczył Michał Kwiatkowski (Sky). Koszulkę lidera zdołał obronić Jesus Herrada (Cofidis).

Wyniki:
1 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 4:17:05
2 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:19
3 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:00:30
4 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:00:38
5 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:00:43
6 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:01:00
7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:01:12
8 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:01:21
9 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:01:25
10 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:01:27
11 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:01:32
12 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:01:32
13 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:01:39
14 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:01:43
15 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:46
16 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:01:55
17 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:09
18 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:13
19 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:02:16
20 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:02:32
21 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:32
22 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:02:38
23 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:02:41
24 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:02:49
25 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:02:49
26 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:02:52
27 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:02:57
28 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:02:57
29 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:57
30 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:57
31 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:12
32 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:03:14
33 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:03:14
34 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:03:19
35 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:03:22
36 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:03:26
37 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:03:26
38 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:03:38
39 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:38
40 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:03:48
41 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:03:52
42 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:52
43 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:04:02
44 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:04:18
45 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:04:35
46 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:04:41
47 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:05:02
48 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:08
49 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:05:08
50 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:05:15
51 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:36
52 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:05:36
53 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:05:53
54 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:06:05
55 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:06:15
56 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:06:41
57 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:06:52
58 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:54
59 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:08:04
60 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:08:14
61 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:08:20
62 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:08:20
63 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:08:49
64 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:08:49
65 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:08:51
66 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:08:57
67 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:09:00
68 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:09:00
69 Nicholas Jack William Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:00
70 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:09:06
71 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:09:16
72 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:09:16
73 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:09:21
74 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:10:11
75 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:10:11
76 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:10:25
77 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:10:34
78 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:10:34
79 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:10:59
80 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:10:59
81 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:10:59
82 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:10:59
83 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:11:17
84 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:11:17
85 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:11:17
86 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:17
87 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:11:34
88 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:11:37
89 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:11:57
90 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:12:05
91 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:12:07
92 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:12:07
93 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:12:27
94 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:12:32
95 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:13:40
96 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:14:04
97 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:14:04
98 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:14:47
99 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:16:08
100 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:16:13
101 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:16:13
102 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:16:28
103 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:16:28
104 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:18:48
105 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:18:48
106 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:19:15
107 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:26:37
108 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:26:40
109 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:26:40
110 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:26:40
111 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:26:48
112 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:26:48
113 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:26:50
114 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:26:50
115 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:26:59
116 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:27:12
117 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:27:21
118 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:27:21
119 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:27:21
120 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:27:21
121 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 0:27:21
122 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:27:21
123 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:27:21
124 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:27:21
125 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:27:21
126 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:27:21
127 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:27:21
128 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:27:21
129 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 0:27:21
130 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:27:21
131 Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ 0:27:21
132 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:27:21
133 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:27:21
134 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:27:21
135 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:27:21
136 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:27:21
137 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:27:21
138 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:27:58
139 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:28:00
140 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:28:00
141 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:28:00
142 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:28:00
143 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:28:00
144 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:28:05
145 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:28:05
146 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:28:05
147 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:28:05
148 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:28:24
149 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:28:37
150 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:28:37
151 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:28:37
152 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:28:37
153 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:28:37
154 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:28:47
155 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:28:50
156 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:28:56
157 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:28:56
158 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:28:56
159 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:28:56
160 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:28:56
161 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:28:56
162 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:29:46
163 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:29:46
164 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:29:58
165 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:29:58
166 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:30:12
167 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:30:12
168 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:30:14
169 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:36:07
DNF José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin

Klasyfikacja generalna:
1 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 54:50:19
2 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:01:42
3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:01:50
4 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:01:54
5 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:02:23
6 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:33
7 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:02:35
8 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:40
9 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:44
10 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:02:47
11 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:03:00
12 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:03:34
13 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:03:51
14 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:03:53
15 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:04:10
16 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:04:13
17 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:04:19
18 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:04:45
19 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:05:02
20 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:05:26
21 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:07:11
22 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:07:54
23 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:08:04
24 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:08:09
25 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:09:30
26 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:09:35
27 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:11:59
28 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:12:27
29 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:13:04
30 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:13:52
31 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:14:05
32 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:14:20
33 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:15:24
34 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:16:29
35 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:16:34
36 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:20
37 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:18:36
38 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:18:52
39 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:20:06
40 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:26:00
41 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:26:31
42 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:27:59
43 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:31:55
44 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:34:05
45 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:36:14
46 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:36:38
47 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:37:12
48 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:37:34
49 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:39:57
50 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:41:33
51 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:42:23
52 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:42:54
53 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:43:12
54 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:43:14
55 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:44:27
56 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:47:06
57 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:47:21
58 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:49:47
59 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:50:11
60 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:51:24
61 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:51:57
62 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:52:34
63 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:53:15
64 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:53:40
65 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:54:52
66 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:56:13
67 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:56:20
68 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:56:22
69 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:56:52
70 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:57:00
71 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:58:37
72 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:58:40
73 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:59:19
74 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 1:02:07
75 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 1:03:10
76 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 1:04:39
77 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 1:05:46
78 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:06:51
79 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 1:06:52
80 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 1:08:14
81 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:08:56
82 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 1:09:20
83 Nicholas Jack William Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 1:10:18
84 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1:11:40
85 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:13:52
86 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 1:16:16
87 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:18:43
88 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 1:20:44
89 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 1:21:46
90 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 1:23:03
91 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 1:23:38
92 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 1:27:18
93 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 1:27:59
94 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 1:28:58
95 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 1:32:17
96 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 1:34:35
97 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 1:35:06
98 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 1:35:59
99 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 1:36:32
100 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 1:38:25
101 José Mendes (Por) Burgos – BH 1:38:54
102 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 1:40:13
103 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 1:42:59
104 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 1:43:15
105 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 1:44:17
106 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:44:28
107 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 1:44:47
108 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 1:45:19
109 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 1:45:19
110 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:45:27
111 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 1:48:21
112 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 1:49:36
113 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:50:37
114 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 1:51:49
115 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 1:52:49
116 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 1:53:02
117 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 1:56:06
118 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 1:56:09
119 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 1:56:10
120 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 1:57:22
121 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 1:57:24
122 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 1:57:57
123 Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ 1:59:08
124 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 1:59:33
125 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:59:57
126 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 2:00:04
127 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 2:00:10
128 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:01:31
129 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 2:05:05
130 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 2:08:11
131 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 2:14:44
132 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 2:14:59
133 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 2:15:53
134 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 2:16:41
135 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 2:16:45
136 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 2:16:55
137 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 2:18:57
138 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 2:19:07
139 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 2:19:46
140 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 2:20:26
141 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 2:21:54
142 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 2:23:31
143 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 2:23:52
144 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 2:24:41
145 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 2:25:40
146 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 2:26:17
147 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 2:28:19
148 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 2:29:22
149 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 2:29:24
150 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 2:29:48
151 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 2:30:29
152 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 2:32:32
153 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 2:33:48
154 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 2:34:51
155 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 2:35:00
156 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 2:35:14
157 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 2:35:53
158 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 2:36:55
159 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 2:37:21
160 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:40:01
161 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 2:43:13
162 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 2:45:20
163 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 2:46:49
164 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 2:52:15
165 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 2:55:28
166 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 2:56:08
167 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 2:57:16
168 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 3:11:25
169 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 3:14:24