Tour of Britain

Andre Greipel (Lotto Soudal) wygrał po finiszu z peletonu czwarty etap Ovo Energy Tour of Britain. Liderem pozostał Patrick Bevin (BMC Racing Team). 

W czwartym dniu brytyjskiego wyścigu na kolarzy czekał etap z Nuneaton do Royal Leamington Spa. Do pokonania były ponad 183 kilometry, a po drodze trzeba było się zmierzyć z trzema dość łatwymi podjazdami.

Dość szybko znaleźli się chętni na jazdę w ucieczce. Na przodzie znaleźli się: Nic Dlamini (Team Dimension Data), Matthew Holmes (Madison Genesis ), Hayden McCormick (One Pro Cycling), Thomas Moses (JLT Condor), Paul Ourselin (Direct Energie) i Alex Paton (Canyon Eisberg).

Na każdej górskiej premii i na każdym lotnym finiszu plecy rywalom pokazywał Holmes.

W klasyfikacji lotnych premii Holmes tym samym zrównał się punktowo z Matthew Teggartem (Team Wiggins). Natomiast po ostatniej górskiej premii prowadzenie w tej klasyfikacji zapewnił sobie Dlamini i postanowił zaczekać na peleton.

Czołowa piątka na 17 kilometrów przed metą miała niespełna minutę przewagi nad peletonem prowadzonym przez Quick – Step Floors. Chwilę później z ucieczki odpadł Moses.

Wszystko zjechało się na 4 kilometry przed metą i o zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz. Najszybszy okazał się drugi raz Andre Greipel (Lotto Soudal), który z wielką swobodą pokonał Sache Modolo (EF Education First-Drapac p/b Cannondale). Trzeci był Patrick Bevin (BMC Racing Team), który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wyniki czwartego etapu:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 GREIPEL André Lotto Soudal 4:22:04
2 MODOLO Sacha Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
3 BEVIN Patrick BMC Racing Team ,,
4 ZABEL Rick Team Katusha – Alpecin ,,
5 BARBERO Carlos Movistar Team ,,
6 LIEPIŅŠ Emīls One Pro Cycling ,,
7 CARDIS Romain Direct Energie ,,
8 MCLAY Daniel Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
9 TENNANT Andrew Canyon Eisberg ,,
10 CULLAIGH Gabriel Team Wiggins ,,
11 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF ,,
12 GAVIRIA Fernando Quick-Step Floors ,,
13 PHINNEY Taylor Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
14 ROJAS José Joaquín Movistar Team ,,
15 RENSHAW Mark Team Dimension Data ,,
16 PASQUALON Andrea Wanty – Groupe Gobert ,,
17 DOWNEY Mark Team Wiggins ,,
18 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team ,,
19 POELS Wout Team Sky ,,
20 ROELANDTS Jürgen BMC Racing Team ,,
21 SWIFT Connor Madison Genesis ,,
22 SLATER Alistair JLT Condor ,,
23 WÜRTZ SCHMIDT Mads Team Katusha – Alpecin ,,
24 CHRISTENSEN Ryan Canyon Eisberg ,,
25 STEDMAN Maximilian Canyon Eisberg ,,
26 EENKHOORN Pascal Team LottoNL-Jumbo ,,
27 SIMION Paolo Bardiani – CSF ,,
28 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF ,,
29 SMITH Dion Wanty – Groupe Gobert ,,
30 EWAN Caleb Mitchelton-Scott ,,
31 JUNGELS Bob Quick-Step Floors ,,
32 RICHEZE Maximiliano Quick-Step Floors ,,
33 BRADBURY Edmund JLT Condor ,,
34 DRUCKER Jempy BMC Racing Team ,,
35 WILLIAMS Peter One Pro Cycling ,,
36 SHAW James Lotto Soudal ,,
37 TOWNSEND Rory Canyon Eisberg ,,
38 ALAPHILIPPE Julian Quick-Step Floors ,,
39 POWLESS Neilson Team LottoNL-Jumbo ,,
40 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,
41 DAVIES Scott Team Dimension Data ,,
42 MEURISSE Xandro Wanty – Groupe Gobert ,,
43 STRAKHOV Dmitry Team Katusha – Alpecin ,,
44 ANTONINI Simone Wanty – Groupe Gobert ,,
45 KÜNG Stefan BMC Racing Team ,,
46 HAMILTON Chris Team Sunweb ,,
47 VAN EMDEN Jos Team LottoNL-Jumbo ,,
48 BAYLIS Tom One Pro Cycling ,,
49 SWIFT Ben Great Britain ,,
50 PIDCOCK Thomas Team Wiggins ,,
51 CARTHY Hugh Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
52 PICHOT Alexandre Direct Energie ,,
53 FERNÁNDEZ Rubén Movistar Team ,,
54 HOLMES Matthew Madison Genesis ,,
55 MEYER Cameron Mitchelton-Scott ,,
56 PYM George Madison Genesis ,,
57 DE BUYST Jasper Lotto Soudal ,,
58 DOWSETT Alex Team Katusha – Alpecin ,,
59 ROGLIČ Primož Team LottoNL-Jumbo ,,
60 MOULD Jon JLT Condor ,,
61 SEPÚLVEDA Eduardo Movistar Team ,,
62 CHAVANEL Sylvain Direct Energie ,,
63 NIEVE Mikel Mitchelton-Scott ,,
64 TONELLI Alessandro Bardiani – CSF ,,
65 VERVAEKE Louis Team Sunweb ,,
66 THOMSON Jay Team Dimension Data ,,
67 POWER Robert Mitchelton-Scott ,,
68 TEGGART Matthew Team Wiggins ,,
69 DLAMINI Nic Team Dimension Data ,,
70 WRIGHT Alfred Great Britain ,,
71 THWAITES Scott Team Dimension Data ,,
72 POLITT Nils Team Katusha – Alpecin ,,
73 NALLY Joe Great Britain ,,
74 LATHAM Christopher One Pro Cycling ,,
75 VENTER Jaco Team Dimension Data ,,
76 VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team ,,
77 HIVERT Jonathan Direct Energie ,,
78 SCOTSON Miles BMC Racing Team ,,
79 WIŚNIOWSKI Łukasz Team Sky ,,
80 KIRYIENKA Vasil Team Sky ,,
81 THOMAS Geraint Team Sky ,,
82 DE LA PARTE Víctor Movistar Team ,,
83 ORAM James One Pro Cycling ,,
84 SCHACHMANN Maximilian Quick-Step Floors ,,
85 WILLIAMS Stephen Great Britain ,,
86 HANDLEY Richard Madison Genesis ,,
87 WYNANTS Maarten Team LottoNL-Jumbo ,,
88 HOFSTEDE Lennard Team Sunweb ,,
89 OURSELIN Paul Direct Energie ,,
90 STEWART Thomas JLT Condor ,,
91 BRESCHEL Matti Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:22
92 BOSTOCK Matthew Great Britain 0:32
93 TULIK Angelo Direct Energie ,,
94 MCCORMICK Hayden One Pro Cycling 0:38
95 STANNARD Ian Team Sky 0:44
96 FROOME Chris Team Sky ,,
97 FOUCHE James Team Wiggins ,,
98 GARDIAS Dexter Canyon Eisberg ,,
99 KLUGE Roger Mitchelton-Scott ,,
100 MCNALLY Mark Wanty – Groupe Gobert ,,
101 MARTIN Tony Team Katusha – Alpecin ,,
102 BAUHAUS Phil Team Sunweb ,,
103 PATON Alex Canyon Eisberg ,,
104 ROWSELL Erick Madison Genesis ,,
105 BARBIN Enrico Bardiani – CSF 1:03
106 MCEVOY Jonathan Madison Genesis 1:07
107 HOFLAND Moreno Lotto Soudal ,,
108 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal 1:30
109 FERNANDES José Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:33
110 EEKHOFF Nils Team Sunweb 0:00
111 HAYTER Ethan Great Britain ,,
112 MOSES Thomas JLT Condor 3:14
113 BRIGGS Graham JLT Condor ,,
114 KEISSE Iljo Quick-Step Floors 3:50
115 BOUWMAN Koen Team LottoNL-Jumbo ,,

 

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 BEVIN Patrick BMC Racing Team 15:25:11
2 MEYER Cameron Mitchelton-Scott 0:04
3 ALAPHILIPPE Julian Quick-Step Floors 0:06
4 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 0:16
5 POELS Wout Team Sky ,,
6 HAMILTON Chris Team Sunweb ,,
7 JUNGELS Bob Quick-Step Floors ,,
8 ROGLIČ Primož Team LottoNL-Jumbo ,,
9 CARTHY Hugh Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:23
10 DAVIES Scott Team Dimension Data 0:26
11 WÜRTZ SCHMIDT Mads Team Katusha – Alpecin 0:50
12 EENKHOORN Pascal Team LottoNL-Jumbo ,,
13 STRAKHOV Dmitry Team Katusha – Alpecin ,,
14 SMITH Dion Wanty – Groupe Gobert ,,
15 ROJAS José Joaquín Movistar Team ,,
16 MEURISSE Xandro Wanty – Groupe Gobert ,,
17 VAN EMDEN Jos Team LottoNL-Jumbo ,,
18 STEDMAN Maximilian Canyon Eisberg ,,
19 DE BUYST Jasper Lotto Soudal ,,
20 POWLESS Neilson Team LottoNL-Jumbo ,,
21 PIDCOCK Thomas Team Wiggins ,,
22 HAYTER Ethan Great Britain ,,
23 BRADBURY Edmund JLT Condor ,,
24 HIVERT Jonathan Direct Energie ,,
25 TONELLI Alessandro Bardiani – CSF 0:55
26 VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team 1:12
27 SHAW James Lotto Soudal 1:28
28 THWAITES Scott Team Dimension Data 1:44
29 SWIFT Connor Madison Genesis 1:46
30 FERNÁNDEZ Rubén Movistar Team 2:53
31 SCHACHMANN Maximilian Quick-Step Floors 2:59
32 WILLIAMS Stephen Great Britain ,,
33 MODOLO Sacha Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 3:30
34 LIEPIŅŠ Emīls One Pro Cycling 3:32
35 ROELANDTS Jürgen BMC Racing Team 3:36
36 SEPÚLVEDA Eduardo Movistar Team ,,
37 NIEVE Mikel Mitchelton-Scott ,,
38 BARBERO Carlos Movistar Team 3:42
39 CHAVANEL Sylvain Direct Energie ,,
40 POWER Robert Mitchelton-Scott ,,
41 HOLMES Matthew Madison Genesis 3:43
42 KIRYIENKA Vasil Team Sky 3:52
43 ORAM James One Pro Cycling 4:16
44 RICHEZE Maximiliano Quick-Step Floors 4:27
45 OURSELIN Paul Direct Energie ,,
46 WYNANTS Maarten Team LottoNL-Jumbo ,,
47 CHRISTENSEN Ryan Canyon Eisberg 4:38
48 CULLAIGH Gabriel Team Wiggins 4:59
49 PASQUALON Andrea Wanty – Groupe Gobert ,,
50 DOWSETT Alex Team Katusha – Alpecin ,,
51 KÜNG Stefan BMC Racing Team ,,
52 DRUCKER Jempy BMC Racing Team ,,
53 THOMAS Geraint Team Sky ,,
54 MCCORMICK Hayden One Pro Cycling 5:03
55 BRESCHEL Matti Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 5:21
56 BARBIN Enrico Bardiani – CSF 5:30
57 GAVIRIA Fernando Quick-Step Floors 6:31
58 EWAN Caleb Mitchelton-Scott 6:34
59 THOMSON Jay Team Dimension Data 6:35
60 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,
61 DE LA PARTE Víctor Movistar Team ,,
62 EEKHOFF Nils Team Sunweb ,,
63 SCOTSON Miles BMC Racing Team ,,
64 VENTER Jaco Team Dimension Data ,,
65 VERVAEKE Louis Team Sunweb 7:31
66 MCNALLY Mark Wanty – Groupe Gobert 8:47
67 WIŚNIOWSKI Łukasz Team Sky 8:54
68 SWIFT Ben Great Britain 9:12
69 WRIGHT Alfred Great Britain ,,
70 HOFSTEDE Lennard Team Sunweb ,,
71 CARDIS Romain Direct Energie 9:39
72 STANNARD Ian Team Sky 10:01
73 DLAMINI Nic Team Dimension Data 10:30
74 DOWNEY Mark Team Wiggins 11:32
75 GREIPEL André Lotto Soudal 11:56
76 SLATER Alistair JLT Condor 12:14
77 ZABEL Rick Team Katusha – Alpecin 12:16
78 PHINNEY Taylor Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
79 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal 13:44
80 FOUCHE James Team Wiggins 13:51
81 HANDLEY Richard Madison Genesis 13:57
82 ROWSELL Erick Madison Genesis 14:54
83 TEGGART Matthew Team Wiggins 14:58
84 SIMION Paolo Bardiani – CSF 15:07
85 ANTONINI Simone Wanty – Groupe Gobert ,,
86 HOFLAND Moreno Lotto Soudal 16:14
87 BOUWMAN Koen Team LottoNL-Jumbo 16:57
88 BOSTOCK Matthew Great Britain 17:28
89 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF 17:33
90 BAYLIS Tom One Pro Cycling ,,
91 MOULD Jon JLT Condor 17:41
92 RENSHAW Mark Team Dimension Data 17:44
93 MCLAY Daniel Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
94 TENNANT Andrew Canyon Eisberg ,,
95 NALLY Joe Great Britain ,,
96 STEWART Thomas JLT Condor ,,
97 TULIK Angelo Direct Energie 18:14
98 WILLIAMS Peter One Pro Cycling 18:22
99 FROOME Chris Team Sky 18:28
100 MARTIN Tony Team Katusha – Alpecin 19:55
101 PICHOT Alexandre Direct Energie 20:10
102 PYM George Madison Genesis ,,
103 BAUHAUS Phil Team Sunweb 20:54
104 KLUGE Roger Mitchelton-Scott 21:16
105 LATHAM Christopher One Pro Cycling 21:19
106 FERNANDES José Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 21:42
107 PATON Alex Canyon Eisberg 22:19
108 GARDIAS Dexter Canyon Eisberg 22:23
109 TOWNSEND Rory Canyon Eisberg 22:27
110 MOSES Thomas JLT Condor 23:08
111 MCEVOY Jonathan Madison Genesis 23:38
112 KEISSE Iljo Quick-Step Floors 28:16
113 BRIGGS Graham JLT Condor 28:31
114 POLITT Nils Team Katusha – Alpecin 29:42
115 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF 33:55