fot. Caja Rural

Już za niespełna tydzień kolarze staną na starcie Vuelta a Espana. Dziś swoje składy na narodowy wyścig podały ekipy drugiej dywizji – Caja Rural oraz Burgos – BH.

Dla Caja Rural będzie to kolejna Vuelta z rzędu. Tym samym nie dziwi, że zawodnicy, którzy wystartują w zielonych koszulkach w hiszpańskim wyścigu mogą pochwalić się dużym doświadczeniem. W górach bardzo dobre radzić sobie powinni Sergio Pardilla i Nich Schultz. Na płaskich etapach niebezpieczny może być za to Nelson Soto.

Jeśli chodzi o ekipę Burgos – BH, znajdziemy w niej dwa polskie akcenty. O sile zespołu stanowić powinni bowiem zawodnicy, którzy jeździli w polskich ekipach. Mowa o Jose Mendesie i Jordi Simonie, którzy powinni być bardzo widoczni na trasie.

Skład Caja Rural na Vuelta a Espana 2018: Sergio Pardilla, Alex Aranburu, Lluis Mas, Nick Schultz, Nelson Soto, Cristian Rodriguez, Jonathan Lastra, Antonio Mollina.

Skład Burgos – BH na Vuelta a Espana 2018: Jordi Simon, Jorge Cubero, Jesus Ezquerra, Pablo Torres, Oscar Cabedo, Jose Mendes, Diego Rubio, Jetse Bol