Fot. Team Sky

Zwycięzca Tour de France Geraint Thomas (Team Sky) wznowi ściganie w wyścigu Deutschland Tour (23-26 sierpnia). Następnie weźmie udział w domowym wyścigu Tour of Britain. 

W niemieckim wyścigu etapowym, który odbędzie się w tym kraju po raz pierwszy od dziesięciu lat, weźmie udział jedenaście drużyn World Tour, a największymi gwiazdami będą Tom Dumoulin (Team Sunweb), Romain Bardet (AG2R) oraz Marcel Kittel (Katusha-Alpecin).

Dwukrotnie wygrałem Bayern-Rundfahrt i naprawdę uwielbiam ścigać się w Niemczech. To wspaniały kraj i cieszę się, że go odwiedzę. Po Tourze spotkałem się z moim trenerem Timem Kerrisonem i stwierdziliśmy, że Deutschland Tour będzie idealnym wyścigiem do wznowienia ścigania. Nie mogę się już doczekać

– powiedział Geraint Thomas firmie ASO – organizatorowi wyścigu Deutschland Tour.

W czwartek drużyna Sky ogłosiła, że w domowym wyścigu Tour of Britain (2-9 września) również pojawi się “Gee” oraz Chris Froome.

Po Wielkiej Pętli Thomas brał udział w pokazowych kryteriach, które są niejako obowiązkiem zwycięzcy tego wyścigu oraz kolarzy odgrywających w nim kluczowe role. W ubiegły czwartek przyjechał zaś do Walii, skąd pochodzi, i gdzie przywitały go tysiące kibiców na czele z władzami tego kraju.

Tymczasem włodarze miasta Newport ogłosiły, że znajdujący się tam welodrom otrzyma imię Thomasa i będzie nazywał się Geraint Thomas National Velodrome of Wales. W ten sposób uczczony zostanie fakt, że kolarz Sky jest pierwszym Walijczykiem w historii, który wygrał Tour de France.