fot. Groupama-FDJ

Stefan Küng (obecnie BMC) nie będzie kontynuował kariery w pomarańczowym stroju, ponieważ podpisał kontrakt z francuską drużyną World Tour – Groupama-FDJ. Będzie tam przede wszystkim pomocnikiem Arnaud Demare`a i Thibaut Pinot. 

24-letni Stefan Küng jest podwójnym mistrzem Szwajcarii w jeździe indywidualnej na czas. Był również mistrzem świata i Europy w indywidualnym wyścigu na dochodzenie (kolarstwo torowe). Do tej pory w drużynie BMC pomagał Gregowi Van Avermaetowi.

Nie mogę się doczekać wstąpienia do drużyny Groupama-FDJ. Zawsze śledziłem jej wyniki, zwłaszcza że ścigają się w niej moi rodacy – Sebastien Reichenbach i Steve Morabito. Od razu, gdy zaczęliśmy rozmawiać z Marciem Madiot [szef Groupama-FDJ – przyp. M.W.], natychmiast się zrozumieliśmy. Zaproponowano mi warunki personalnego rozwoju. Groupama-FDJ dostrzega mój potencjał i wie, jak sprostać moim ambicjom. Obecność wokół mnie takich kolarzy jak Arnaud Demare czy Thibaut Pinto jest wartością dodaną

– powiedział Stefan Küng w oficjalnym oświadczeniu drużyny Groupama-FDJ.

Szwajcar będzie pełnił w drużynie role pomocnicze wobec Arnaud Demare`a, także kolarską wiosną, dzięki czemu ekipa Madiot ma być bardziej ofensywna. Nieodzowne będą również jego umiejętności w jeździe na czas, zwłaszcza w kontekście “drużynówek” z Thibaut Pinot. Z kolei w indywidualnej walce z czasem z pewnością będzie mógł powalczyć na własne konto. W przyszłości chce być również liderem w tygodniowych wyścigach etapowych.

W ekipie Groupama-FDJ pozostanie przynajmniej do końca 2020 roku.