Giro d'Italia 2018 / RCS Sport

Australijczyk przeniesie się do zespołu Vincenzo Nibalego na przynajmniej dwa kolejne sezony.

Dennis jest jednym z najlepszych specjalistów od jazdy indywidualnej na czas – w tym sezonie wygrywał m.in. tego typu etapy w Tirreno-Adriatico, Giro d’Italia czy Abu Dhabi Tour. Poza tym australijski kolarz potrafi też nieźle jeździć po górach, dzięki czemu uzyskiwał dobre wyniki w wyścigach etapowych.

Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączę do Bahrain Merida na dwa następne sezony. Szefowie zespołu byli do mnie pozytywnie nastawieni i jasno mówili jakie są ich plany i oczekiwania wobec mnie, a to dobrze. Nie mogę się doczekać pracy z zespołem, który chce zainwestować w moją przyszłość i zobaczymy co zdołamy razem osiągnąć. Dziękuję bardzo całej ekipie BMC za ostatnie cztery lata, w ciągu których poczyniłem spore postępy – teraz mam nadzieję, że ten sam progres będziemy kontynuować w Bahrain Merida

– mówi Dennis.

Mistrz Australii w jeździe indywidualnej na czas opuszcza BMC Racing Team po czterech sezonach – zapewne główną przyczyną są wyraźne problemy, jakie Jim Ochowicz miał ze znalezieniem sponsorów na kolejne lata. Sytuacja amerykańskiej grupy wydaje się być jednak ustabilizowana dzięki wsparciu ze strony CCC. 

Podobny kierunek obrał też Damiano Caruso – transfer Włocha ogłoszony był już miesiąc temu.