Na oficjalne potwierdzenie tej informacji przyjdzie jeszcze trochę poczekać, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w sezonie 2019 polscy kibice będą mogli cieszyć się występami naszej ekipy w World Tourze. Jak informują zgodnie media w Belgii i nad Wisłą, właściciel firmy CCC – Dariusz Miłek – zdecydował się zainwestować w zespół Jima Ochowicza, obecnie funkcjonujący pod nazwą BMC Racing Team.

Producent rowerów ogłosił na początku tego roku, że zakończy finansowanie ekipy. Ochowicz rozpoczął zatem poszukiwania nowego inwestora. Szły one dość opornie – pierwotnie informowano, że nowy sponsor zaprezentowany zostanie jeszcze przed Giro d’Italia. Menedżer wystawiał cierpliwość swoich zawodników (mogących przecież w przypadku całkowitego rozwiązania teamu zostać „na lodzie”) na próbę, ale wszystko wskazuje na to, że udało mu się zabezpieczyć byt. Co bardzo cieszy – przy udziale polskiego inwestora.

Jak informują media w Polsce i Belgii, w grupę zainwestuje Dariusz Miłek – właściciel m.in. firmy CCC i sponsor grupy prokontynentalnej CCC Sprandi Polkowice. Wszystko wskazuje na to, że dojdzie do fuzji drużyn, lecz wciąż nie jest jasne, na jakich dokładnie zasadach.

„Het Laaste News” donosi za to, że w nowej ekipie z pewnością jeździć będzie aktualny mistrz olimpijski, Greg Van Avermaet. Na swojej stronie internetowej gazeta opublikowała zresztą zdjęcia Belga z Miłkiem i dyrektorem sportowym CCC, Piotrem Wadeckim. Dziennikarze donoszą także, że to właśnie wokół 33-latka ma być zbudowany szkielet zespołu.

Oficjalne ogłoszenie fuzji powinno nastąpić (według „HLN”) w poniedziałek.