Trzeci i ostatni z dedykowanych sprinterom etapów tegorocznego Tour de Pologne mrugnie okiem do fanów piłki nożnej, rozpocznie się bowiem na Stadionie Śląskim w Chorzowie, podczas gdy jego finał tradycyjnie zostanie rozegrany z Zabrzu.

Równie krótki i pozbawiony górskich atrakcji jak dwa rozegrane już dotąd odcinki, nie powinien znacznie wpłynąć na charakter narracji – chyba, że komuś ponownie nie zgodzi się dotycząca koniecznych do pokonania rund matematyka. Najprawdopodobniej nie wpłynie też na wynik rywalizacji, bo choć w kolarstwie może wydarzyć się absolutnie wszystko, hierarchia najszybszych zawodników Tour de Pologne została już dość jasno zdefiniowana, a Alvaro Hodeg (Quick-Step Floors) odrobinę ustępuje w niej Pascalowi Ackermannowi (Bora-hansgrohe).

Sprawa trzeciego miejsca na kresce wydaje się otwarta, tyle, że zupełnie nie o to w sprinterskich rozgrywkach chodzi – równie dobrze mogłaby to być znana już Pani Helena.

Oto, co na temat 3. etapu 75. edycji wyścigu Tour de Pologne mieliśmy do powiedzenia jeszcze przed rozpoczęciem imprezy:

Etap 3, 6 sierpnia: Stadion Śląski  ›  Zabrze (140 km)
Trzeci i ostatni dzień przeznaczony sprinterom. „Piłkarski etap” także nie powinien być bardzo emocjonujący. Płaskie 140 kilometrów nie daje możliwości ataków, a przejazd przez Śląsk też nie powinien umożliwiać zabawy na wiatrach. Jedyna górska premia zostanie rozegrana w Rybniku, lecz 400 metrów podjazdu o nachyleniu 4,5% to nie wyzwanie nawet dla Pani Heleny spod trójki.

Jak już wspomnieliśmy, hierarchia sprinterów biorących udział w tegorocznym Tour de Pologne została już dość wyraźnie dookreślona, szczególnie po wczorajszym popisie Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe).

Jeśli ktokolwiek będzie w stanie nawiązać walkę z 24-letnim Niemcem, powinien to być ponownie Alvaro Hodeg (Quick-Step Floors), a za ich plecami rozegra się pojedynek przede wszystkim pomiędzy Włochami: Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo), Niccolo Bonifazio (Bahrain Merida), Simone Consonnim (UAE Team Emirates) i Matteo Trentinem (Mitchelton-Scott).

Na tekstową relację na żywo z 3 etapu Tour de Pologne zapraszamy od godziny 15:40.

Plan transmisji TV > tutaj

Lista startowa > tutaj

Prezentacja Tour de Pologne > tutaj

Mapy > tutaj